Zimna walka z cellulitem

Walka z cellulitem musi być bezlitosna…i zimna. Wszystkie badania dowodzą bowiem, że cellulit lubi ciepło. Powstawaniu pomarańczowej skórki sprzyja opalanie, kąpiel w gorącej wodzie, sauna, czy nawet depilacja gorącym woskiem! By skutecznie eliminować cellulit, tratuj go tak, jak na to zasługuje, czyli chłodno. Do minimalizowania zmian na skórze stosuj chłodny prysznic, korzystaj z chłodnych morskich kąpieli oraz odwiedzaj krwiokomory. Wybierz sposób, który będzie Ci najlepiej odpowiadał!

Chłodny prysznic
Doskonałe miejsce na walkę z cellulitem to łazienka. Biorąc prysznic, warto pamiętać o wykonywaniu masażu. Na rynku jest wiele różnego typu asortymentów pomagających dbać o jędrność skóry. Bardzo popularne są różnego typu myjki, gąbki, czy specjalne szorstkie rękawice. Łącząc wykonywanie masażu z polewaniem skóry zimną wodą, uzyskamy najlepszy efekt z możliwych. Dla ujędrnienia i poprawy stanu skóry poleca się naprzemienne traktowanie skóry ciepłą i zimną wodą. To sposób, który sprawdza się nie tylko w problemach z cellulitem.
Prysznic z wodą wylatującą pod ciśnieniem skierowany na miejsce z cellulitem pobudzi krążenie i poprawi działanie preparatów używanych na cellulit. Kosmetyki w formie balsamu   warto użyć po zakończonej kąpieli.

Morskie kąpiele
Ekskluzywne salony SPA oferują szeroką gamę kąpieli w algach morskich, które mają lokalnie odtłuszczać, poprawiać napięcie skóry, opóźniać proces starzenia oraz prowadzić do aktywizacji przemiany materii. Spędzenie paru chwil w specjalnie przygotowanej wodzie ma zmniejszać problem z cellulitem. Osoby wykonujące tego typu zabiegi wspominają o pobudzającym i tonizującym działaniu, które jest zauważalne jeszcze długo po wykonaniu zabiegu. Kąpiel w algach morskich poleca się stosować minimum 2-3 razy w tygodniu.
Inny sposób na zmniejszenie cellulitu to regularne zażywanie kąpieli w wodzie z dodatkiem soli z Morza Martwego (do kupienia w drogeriach). Zawartość mikro- i makroelementów w wysokim stężeniu doskonale działa na skórę. Składniki te są szybko przyswajane, dzięki czemu ujędrniają i mają działanie wyszczuplające. Kąpiel z dodatkiem soli morskiej sprawi ponadto, że nasze ciało będzie rozgrzane, a bóle mięśni złagodzone.

Należy jednak pamiętać, że:

  • nie zaleca się stosowania soli, gdy masz na ciele ranki,
  • należy unikać kontaktu wody z oczami,
  • lepiej nie przekraczać ilości soli wskazanej przez producenta do jednorazowego wykorzystania w kąpieli,
  • staraj się nie przekraczaj temperatury wody powyżej 37°C,
  • przed kąpielą w wodzie z solą morską, należy wziąć prysznic, by przygotować ciało do korzyści płynącej z kąpieli,
  • najskuteczniejsza będzie kąpiel połączona z delikatnym masażem skóry,
  • po kąpieli należy spłukać obficie ciało letnią wodą, a następnie użyć balsamu do ciała.


Krwiokomory

Krwioterapia zyskuje coraz większą popularność. Entuzjazmowanie się jej zastosowaniem jest spowodowane przede wszystkim korzyściami stojącymi za terapią zimnem.
Badania przynoszą jasny wniosek – przebywanie w krwiokomorach pomaga walczyć nie tylko z otyłością i cellulitem, ale również z chorobami stawów, bólami kręgosłupa, reumatyzmem. Inne efekty leczenia zimnem to pozytywny wpływ na układ immunologiczny oraz hormonalny. Krwioterapia pozwala zwiększyć odporność organizmu oraz ograniczyć liczbę infekcji.

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *