Zielona herbata na cellulit

Wiedza dotycząca tego, co tak naprawdę pomaga na cellulit, a co nie, jest z rokiem na rok coraz większa. Jednym z głównych tematów rozmów jest ciągle wpływ zielonej herbaty na widoczność „pomarańczowej skórki”. Okazuje się, że systematyczne picie tego typu trunku pomaga zlikwidować wybrzuszenia i wgłębienia na udach. Jest doskonałą terapią aktywizującą spalanie tłuszczy.

Moc zaklęta w zielonej herbaty
Masz cellulit? Pij dużo zielonej herbaty! To jedno z głównych i najważniejszych zaleceń. Zielona herbata posiada bowiem polifenole – antyutleniacze, związki aktywnie wpływające na przemiany tłuszczu zachodzące w naszym organizmie. Ich obecność jest konieczna do przemiany tłuszczy w energię. Przeciwdziałają one bowiem odkładaniu się komórek tłuszczowych. Dzięki nim można nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale co równie ważne, nie pozwolić na odłożenie się kolejnych. Polifenole dodatkowo chronią skórę przed działaniem wolnych rodników. Substancje te dodatkowo pozytywnie wpływają na strukturę kolagenu i elastyny, podstawowe komórki budulcowe skóry. Zielona herbata pozwala również zachować w diecie optymalne ilości witaminy A, E, wapniu, potasu, cynku, manganu i miedzi. Ma również działanie moczopędne, dzięki czemu reguluje ilość wody zatrzymywanej w organizmie. Jednak pod tym względem (pod względem pobudzania ścianek pęcherza do wydalania moczu) lżej oddziałuje od kawy i mocnej herbaty.

Jak często pić?
Dla osiągnięcia optymalnych efektów zielona herbata powinna być pita codziennie. Powinna  zostać włączana do diety niemal bez ograniczeń ilościowych. Najlepiej zastąpić nią w 100% wszystkie napoje herbaciane, a zwłaszcza napoje gazowane. Gdyby było to możliwe, warto zamienić również kawę na zieloną herbatą. Dodatkowo jeśli picie kawy weszło nam za mocno w nawyk, warto wprowadzić do zasad diety chociaż taki wyznacznik, że po wypiciu każdej filiżanki kawy, dostarczymy organizmowi jedną szklankę wody.

Z jakich jeszcze powodów warto pić zieloną herbatę?
Zielona herbata poza działaniem odchudzającym i wspomagającym redukcję cellulitu pomaga również:

  • aktywizować proces zapamiętywania,
  • zwiększać koncentrację,
  • w odstresowaniu się,
  • zmniejszać ryzyko wystąpienia choroby serca,
  • stymulować krążenie krwi (nie pozwala na zamykanie ściana naczyń),
  • obniżać poziom złego cholesterolu,
  • pozytywnie wpływać na procesy trawienne,
  • poprawiać stan zębów,
  • wzmacniać kości.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *