Zalety suplementów diety z kolagenem

Kolagen to główny składnik odpowiedzialny w organizmie za tworzenie ścięgien, wiązadeł, mięśni i chrząstek. Gdy jesteśmy młodzi, nasze ciało potrafi wyprodukować dokładnie tyle kolagenu, ile potrzebuje. Z czasem jednak ta umiejętność spada i niezbędne jest dostarczanie tej substancji z zewnątrz.

Po co nam kapsułki kolagenu?

collagenZ wiekiem organizm produkuje coraz mniej kolagenu, w konsekwencji skóra staje się coraz cieńsza i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Oprócz kolagenu wzmacniającego skórę, wyróżnia się również kolagen II typu, który jest podstawową substancją chrząstki i kolagen IV typu, które znajduje się w błonach komórkowych. Oznacza to de facto, że kolagen jest substancją budującą

Wiedzą o tym duże firmy i coraz częściej dodają kolagen do produktów spożywczych, w Japonii możemy znaleźć go na przykład w makaronie. W Stanach Zjednoczonych produkuje się napoje kolagenowe.

Niestety proces ten dopiero raczkuje, dlatego nadal najskuteczniejsza formą suplementacji tego ważnego składnika jest przyjmowanie tabletek. Kapsułki kolagenu pozwalają najlepiej wzmocnić właściwości organizmu.

Trzeba jednak pamiętać, że kolagen zawarty w tabletkach pozyskiwane są przede wszystkim od zwierząt (kolagen bydlęcy i od kurcząt) – warto o tym wiedzieć, jeśli mamy alergię pokarmową  na składniki pochodzące od tych zwierząt.

Korzyści płynące z kolagenu – wzmocnie układu krążenia

Kolagen jest dostarczany z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala wzmocnić naczynia krwionośne, poprawia również ich elastyczność. W ten sposób pozytywnie wpływa na krążenie w całym organizmie. Sprawny układ krążenia ma bezpośredni wpływ na wygląd skóry, za pośrednictwem krwi dostarcza się do niej bowiem cenne substancje odżywcze, witaminy i minerały.

Gojenie się ran

Po drugie kolagen jest niezbędny w procesie gojenia się ran. Bierze udział w naprawie i odbudowie tkanki łącznej. Nie tylko wzmacnia skórę, ale również mięśnie i kości – dlatego polecany jest sportowcom, by po treningu mogli szybko poradzić sobie z urazami i wszelkiego rodzaju kontuzjami.

Bujniejsza fryzura

Kolagen ma również wpływ na kondycję naszych włosów. Przede wszystkim walczy z wolnymi rodnikami, które często są przyczyną kłopotów z wypadaniem włosów, jak również z ich osłabieniem.
Systematycznie przyjmowane kapsułki kolagenu wzmacniają włosy, dodają im objętości, poprawiają kondycję pojedynczego kosmyka.

Na sztywność stawów

Kapsułki kolagenowe zalecane są również osobom cierpiącym na sztywność stawów. Przynoszą dobre efekty także w terapiach zapaleń stawów oraz w leczeniu bóli stawów.

Redukcja cellulitu

Kolagen to również naturalne rozwiązanie pozwalające usuwać cellulit. W jaki sposób? Przede wszystkim wzmacnia popękane włókna, przez które przenika tłuszcz i wydostaje się do góry, pojawiając się w formie pomarańczowej skórki.

Mniejsze zmarszczki

Ważnymi znakami „wyczerpywania” się kolagenu jest tworzenie się zmarszczek na twarzy w charakterystycznych miejscach, gdzie skóry jest narażona na największy ruch – na stawach, czole, wargach. Dlatego też, gdy pojawiają się zmarszczki i przebarwienia skóry, bardzo dobre efekty przynosi skorzystanie z kolagenu, który wzmacnia skórę, sprawia, że staje się ona miękka, sprężysta i zwyczajnie ładniejsza.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *