Walka z cellulitem za sprawą gotu kola?

Gotu kola to, według jej propagatorów, roślina, która daje duże perspektywy redukcji cellulitu. O jej skuteczności zapewniają badania kliniczne na kobietach, które przed zastosowaniem Gotu Kola bezskutecznie stosowały różne metody walki z cellulitem. Po użyciu wspomnianej rośliny zauważyły znaczną poprawę: (78% kobiet), a 56% z nich swój stan skóry oceniło jako znacznie lepszy. Jeśli wyniki są tak dobre, to chyba warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat substancji zawartych w goku kola?

Trochę o samej roślinie…
Gotu kola to roślina występująca w środowisku naturalnym na terenach podmokłych: w okolicy stawów i jezior. Najczęściej można ją spotkać na terenie Indii i Cejlonu na wysokości do 700 m.n.p.m. Jako leczniczy specyfik wykorzystywana jest w całości – każda jej część ma dobroczynne działanie.

Roślina zawiera substancję aktywną, z której słynie: trójterpenę, której zawartość może być równa od około 1 do około 8% w zależności od konkretnego miejsca występowania gotu kola. Poza tym gotu kola to flawonoidy, cukier, walerian, kamfora, kwasy, żywica i olejki eteryczne. W roślinie nie brak również witamin: A, C, E, K oraz magnezu.

Seans pod prysznicem
Na początku powinnaś przygotować skórę do zastosowania gotu kola. Jak to zrobić? Przede wszystkim poprawiając krążenie, wykonując energiczny masaż. Zabieg najlepiej zakończyć chłodnym strumieniem prysznica. Jakie efekt się osiągnie? Jeśli zabieg jest dobrze przeprowadzony, krążenie jest pobudzone, a  skóra zaróżowiona, czasami lekko zaczerwieniona.

Kolejnym punktem jest przygotowanie własnego preparatu na cellulit. Potrzebne do tego celu będzie dziesięć kropel ekstraktu z gotu kola wymieszane z około dwoma łyżkami stołowymi Twojego ulubionego kremu ujędrniającego. Taka mieszanka wmasowana i wklepana w cellulit, zaczyna działać od razu po aplikacji! Użyj jednak do jej nałożenia serca. Inaczej mówiąc zrób to starannie.
Kurację należy stosować aż do całkowitego wyeliminowania cellulitu, nie przerywając jej jeszcze przez kolejne trzy miesiące, by nie dopuścić do ponownego powstania pomarańczowej skórki.

Dawkowanie
Gotu kola poza tym, że można stosować zewnętrznie, można również podawać w formie kapsułek. Najlepsze rezultaty osiągane w walce z cellulitem daje przyjmowanie dwóch kapsułek dziennie o zawartości 450 miligrama ekstraktu z rośliny.

Czy produkt ten działa? Raczej nie cieszy się zbyt dużą popularnością, co może świadczyć o tym, że jego skuteczność nie jest tak wysoka, jak wspomniano wyżej. Z drugiej strony, jeśli się nie spróbuje, trudno oceniać. Ja nie próbowałam. Ktoś z Was zażywał lub stosował? Proszę dzielić się opiniami i pomóc innym w wyborze!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *