Trzy kosmetyczne zabiegi na cellulit

Sama dieta i ćwiczenia czasami nie wystarczają, by zmniejszyć cellulit do satysfakcjonującego poziomu. Ponadto konieczność dłuższego oczekiwania na efekty również nie przemawia na korzyść tych najtańszych i zawsze pomocnych metod. Dla osób niecierpliwych, które chcą efektu od razu, dla których poprawa ma być znacząca i widziana niemal natychmiast rozwiązaniem mogą być kosmetyczne zabiegi na cellulit.

Mezoterapia bezigłowa
Metoda nowoczesna, nieinwazyjna i bardzo skuteczna, pozwalająca poprawić wygląd skóry, zmniejszyć komórki tłuszczowe i „rozbić” cellulit. Jak sama nazwa wskazuje jest ona jedną z propozycji mezoterapii, stanowiącej alternatywę dla bolesnego zabiegu „igłowego”. Wykonanie zabiegu jest możliwe, dzięki skorzystaniu z zalet fal elektromagnetycznych. Aktywne działanie ma wpływ nie tylko na powierzchnię skóry, ale również na błonę komórkową oraz nawet na obszar znajdujący się wewnątrz komórki. Możliwość intensyfikowania mocy fal elektromagnetycznych pozwala oddziaływać na nawet głęboko umiejscowione warstwy skóry.

Mezoterapia bezigłowa jest również doskonałą metodą wprowadzania pod skórę leków oraz substancji aktywnych bez konieczności naruszenia delikatnej zewnętrznej jej warstwy. Daje największe efekty po przeprowadzeniu około 15-20 zabiegów, które poza zmniejszeniem cellulitu pozwalają również uzyskać trwalszy efekt – znacznej poprawy metabolizmu.
Niestety nie każdy może poddać się zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest ciąża, choroby żył, epilepsja, stany zapalne, duża wrażliwość skóry, choroby serca oraz posiadanie rozrusznika serca.

Mezoterapia igłowa
W medycynie estetycznej jest wykorzystywana już od wielu lat jako metoda radzenia sobie z cellulitem. Co prawda powstała jej mniej inwazyjna odsłona – mezoterapia bezigłowa, jednak również mezoterapia tradycyjna cieszy się dużym powodzeniem. Technika ta polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu pod skórę za pomocą cienkiej igły substancji o działaniu leczniczym. Zastosowanie jej wpływa na zwiększenie metabolizmu komórek oraz tym samym szybsze spalanie tłuszczu oraz w sposób znaczny poprawia krążenie. Zabieg mezoterapii igłowej może być wykonany na różnych partiach ciała – brzuchu, udach i pośladkach. Podobnie jak mezoterapia bezigłowa również ten zabieg pozwala na cieszenie się z efektów dopiero po kilkakrotnym odwiedzeniu salonu kosmetycznego.

Jeśli wiemy już na samym wstępie, że z przyczyn ekonomicznych, czy ze względu na brak czasu nie będziemy mogły poddać się kilku zabiegom, lepiej od razu zrezygnować z wykonywania mezoterapii igłowej. Warto również zaplanować na wykonanie mezoterapii odpowiedni czas – zimę, późną jesień lub wczesną wiosnę, by nie dopuścić do pojawienia się na skórze przebarwień na skutek eksponowania jej na działanie promieniowania słonecznego.

Cryolift
Cryolift to zabieg, którego działanie opiera się na uwalnianiu zimna i leczenia niskimi temperaturami zmienionych miejsc. Użycie nawet -15°C nie powoduje większego uczucia dyskomfortu i w tym tkwi fenomen tej techniki.
Za pośrednictwem oddziaływania zimnem osiągamy wielopoziomowe korzyści: ujędrnienie skóry, wygładzenie jej powierzchni, dotlenienie oraz poprawę jej napięcia. Metodę poleca się szczególnie do poprawy wyglądu wewnętrznego obszaru ud.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *