Transdermalna liposonikacja – co trzeba wiedzieć, by ocenić skuteczność tej metody?

Wiele metod dostępnych w gabinetach kosmetycznych działa w dość tajemniczy sposób. Gdy chcemy poznać ich konkretny model oddziaływania, nierzadko otrzymujemy zdawkowe odpowiedzi. Tymczasem są również takie techniki, które zostały kompleksowo opisane, co oznacza jednocześnie przebadane w 100%. Ich wpływ na skórę został w pełni poznany. Można go poznać w licznych publikacjach. Sytuacja ta dotyczy przykładowo tytułowej transdermalnej liposonikacji.

Bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna alternatywa dla liposukcji
Transdermalna liposonikacja to nowa i dopiero wprowadzana do salonów kosmetycznych metoda polegająca na wykorzystywaniu ultradźwięków o niskiej częstotliwości.
Za pośrednictwem ultradźwięków w tkankach powstają mikroskopijnej wielkości bąbelki gazu, które następnie rozpadają się, dzięki czemu możliwe jest rozbicie zgromadzonych pod skórą komórek tłuszczowych. Zgromadzona w komórkach zawartość zostaje uwolniona do przestrzeni międzykomórkowych. Odłożone w tym miejscu substancje są następnie transportowane do nerek i metabolizowane przez wątrobę.

Technika ta oddziałuje również w inny sposób – wprowadza efekt sonoforezy, która umożliwia łatwiejszy i efektywniejszy przepływ aktywnych substancji w głąb komórek. Dzięki temu, poza rozbijaniem tłuszczu, metoda ta wpływa na powierzchnię skóry, która staje się bardziej podatna na oddziaływanie innych środków o działaniu antycellulitowym i redukującym tłuszcz.

Bezpieczeństwo stosowania urządzenia do przeprowadzania trensdermalnej liposonikacji zapewnia specjalny system kontroli ultradźwięków, który oddziałuje na tkankę tłuszczową, w miejscu, w którym taka ingerencja jest potrzebna. W pełni eliminuje ryzyko ewentualnej nadmiernej emisji energii do tkanek. Odpowiednie izolowanie urządzenia sprawia, że jest ono ponadto bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. W niektórych urządzeniach ponadto stosowany system jest czuły na niebezpieczną zmianę tkanki, zbyt dużą dawkę energii i ewentualne nieprawidłową pracę kosmetyczki.

Skuteczność
Metoda dba o selektywną degradację komórek tłuszczowych, w miejscach, w których ich ilość i wielkość zagraża ładnemu wyglądowi skóry. Do osiągnięcia wstępnych efektów wystarczy pięciominutowy zabieg. Rezultaty stosowania tej metody widać już po pierwszym zabiegu! Kolejne trzy zabiegi pozwalają wyraźnie wyszczuplić sylwetkę oraz wyeliminować zgromadzony w obszarze występowaniu cellulitu nadmiar tłuszczu. Poza ograniczeniem widoczności „pomarańczowej skórki”, uzyskuje się efekt ładnego wyszczuplenia sylwetki. Po czterech zabiegach można się spodziewać zmniejszenia grubości tkanki tłuszczowej nawet o 10 mm. Pod wpływem zabiegów osiąga się ponadto efekt dużo delikatniejszej skóry – aksamitniejszej i piękniejszej.

Metodę transdermalnej liposonikacji wykorzystuje się w urządzeniu Celluwell Sonic.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *