Terapia diamagnetyczna na cellulit

Terapia diamagnetyczna to jeszcze jedna tajemniczo brzmiąca nazwa metody wykorzystywanej w leczeniu cellulitu. Poza tym, że eliminuje pomarańczową skórę, walczy również ze zmarszczkami oraz przebarwieniami na skórze. Stosuje się ją przy wykorzystaniu specjalnej pompy diamagnetycznej typu CTU Mega 16 Master, urządzenia, które wykorzystuje pole magnetyczne o wysokim natężeniu diamagnetycznego odpychania oraz częstotliwość radiową. Dzięki takiemu mechanizmowi istnieje możliwość łatwego przekazywania aktywnych substancji (na przykład leków) wgłąb skóry i oddziaływania na dotknięte problemem cellulitu tkanki.

Terapia diamagnetyczna gwarantuje ruch płynów w obrębie komórek, jak i w przestrzeni międzykomórkowej. Wpływa bezpośrednio na tkanki, nie na ich otoczenie, dlatego ma tak szerokie perspektywy w walce z cellulitem. Dzięki tej metodzie uzyskuje się efekt drenażu oraz pobudzenia błon komórkowych, co ułatwia transport w ich obrębie – usunięcie zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn.  Poza tym uzyskuje się również pozytywny wpływ na przemianę materii zachodzącą w komórkach organizmu: aktywizuje się wymianę jonową, aktywność wydalniczą komórki oraz oddechową aktywność komórkową.

Za pośrednictwem terapii diamagnetycznej można uzyskać stymulację powierzchowną i dogłębną. Zabieg nie jest bolesny, ani nawet niemiły. Niestety nie przynosi rezultatu od razu. Konieczne jest wykonanie co najmniej dziesięciu zabiegów. Po ich wykonaniu należy w sposób szczególny dbać o stan skóry, używając do jej pielęgnacji ujędrniających balsamów i kremów.

Przeciwwskazaniem do poddania się terapii diamagnetycznej jest: ciąża, choroby nowotworowe oraz inne poważne choroby (w tym posiadanie rozrusznika serca).

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *