Te sposoby na cellulit naprawdę działają

Cellulit może być niemal niewidoczny – ujawniać swoją skomplikowaną strukturę dopiero po ściśnięciu fałdu skóry, może być również dobrze wyeksponowany z daleka i rzucać się w oczy, gdy jego właścicielka stoi, chodzi czy siedzi – w każdej pozycji. Na przestrzeni lat pomarańczowa skórka może się rozwijać, pogłębiać się i być coraz trudniejsza w leczeniu. Z tego powodu zaleca się, by cellulit usuwać już na pierwszych etapach jego rozwoju. Im jest mniejszy, tym można sobie z nim lepiej poradzić.

Cellulit nie jest poważnym stanem chorobowym, nie zagraża funkcjonowaniu naszej skóry, ale może być po prostu brzydki. Często gdy się pojawia, wystąpienie w szortach czy stroju kąpielowym staje się utrudnione a czasami niemożliwe. Na rynku istnieje wiele metod i specyfików, które mają usuwać cellulit. Niestety mało które wywiązują się z obietnic a większość można ocenić jako wyjątkowo przeciętne.

Zdrowe odżywianie i ruch

Young beautiful woman with magnifier checking for CelluliteTo chyba najprostszy i najtańszy sposób na cellulit. Zdrowe odżywianie (ograniczenie żywności przetworzonej, bogatej w cukier i tłuszcze trans) – co często oznacza znaczną redukcję liczby kalorii w menu – pozwala utrzymać zdrową, szczupłą sylwetkę. Regularne ćwiczenia natomiast poprawiają krążenie, ułatwiają pozbywanie się zbędnych produktów przemiany materii oraz przepływ cennych składników odżywczych. Wzmocnienie mięśni może również wspomóc walkę z cellulitem.

Niestety lub „stety” sama utrata kilogramów będzie bez znaczenia. Cellulit bowiem występuje u szczupłych i otyłych kobiet. Dlatego trzeba zrobić coś jeszcze. Co? O tym poniżej.

Laser na cellulit

Najnowsze badania wskazują, że w usuwaniu cellulitu raczej bezskuteczne będą kremy, peelingi, masaże (mogą pomóc, ale umówmy się – ich skuteczność będzie niewielka), w ich miejscu lepiej sprawdzi się laser. Istnieje wiele urządzeń, z których zalet możemy wykorzystać. Wśród nich znajdują się narzędzia wykorzystujące – technologię fal radiowych, masaż tkanek, podczerwień i energię lasera.

Niestety i tu trzeba poczekać na zadowalające efekty – zazwyczaj od trzech do sześciu miesięcy. Dla wygody udostępnia się urządzenia laserowe do użytku domowego. Swoje kosztują, ale mają świetne opinie.

Liposukcja na cellulit

Cellulit skutecznie usunie również liposukcja, ale nie ta klasyczna podczas której chirurg wprowadza wąską rurę pod skórę i wysysa komórki tłuszczowe – ten zabieg niestety w konsekwencji prowadzi do tego, że zmiany na skórze stają się jeszcze bardziej widoczne.
Wskazana będzie liposukcja laserowa, która niszczy komórki tłuszczowe i pomaga pozbyć się toksyn, dzięki temu umożliwia oczyszczenie skóry i wyrównanie jej powierzchni. Niestety…ceny zaczynają się od 2000 złotych (klik).

Krem z retinolem

Krem z retinolem nie usunie cellulitu w 100%. Pozwoli on jednak w dłuższej perspektywie czasowej – po pół roku wyrównać powierzchnię skóry. Przeprowadzono badania przy użyciu kremu z 0,3% retinolu i uzyskano potwierdzenie, że to naprawdę działa. Przykład kremu z retinolem na cellulit – klik.

Poniższe metody mogą pomóc, ale bez spektakularnych efektów

Istnieje szereg metod, które na pewno nie zaszkodzą, ale nie ma co liczyć w ich przypadku na spektakularne efekty, a na pewno nie takie, dzięki którym cellulit na pewno zniknie.  Na tej liście wymienia się energiczne masaże, które wielu dziewczynom pomagają poprawić wygląd skóry – dzięki nim można zwiększyć przepływ krwi, ułatwić usunięcie toksyn i nadmiar płynów. Niestety efekty są zazwyczaj krótkotrwałe i szybko wracają po zaprzestaniu ich stosowania.

Kolejno – mezoterapia – polega na wstrzykiwaniu ekstraktów roślinnych czy hormonów pod skórę. Niestety zabieg może skończyć się nieciekawie, bo lista skutków ubocznych jest długa (pokrzywki, zmiany skórne, itd.).

Istnieją lepsze i gorsze kremy na cellulit. Niektóre posiadają w składzie witaminy, minerały, przeciwutleniacze i ekstrakty ziołowe, które pozwalają poprawić wygląd skóry. Niestety liczne badania potwierdzają, że samo stosowanie kremu nie daje dobrych efektów. Potrzeba jeszcze dodatkowych starań, by uzyskać zadowalający efekt. Dobre jest połączenie skuteczności preparatów (zwłaszcza na bazie kofeiny, która usuwa cellulit) z dobrymi urządzeniami do redukcji cellulitu.

A Wy jakie metody polecacie na cellulit? Przejmujecie się pomarańczową skórką, a może w ogóle jej nie macie? 🙂

40 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *