Szczoteczka do mycia twarzy – czy to ma sens?

Ostatnie miesiące należą do szczoteczek do mycia twarzy. Jest to gadżet jeszcze nie tak dawno nieznany, a obecnie uważany za niezbędny. Rok 2015 minął pod mocnym wpływem tego urządzenia.

Nie oznacza to, że brakuje osób nieprzekonanych do szczotek. Jest wręcz przeciwnie. Nadal wiele kobiet pyta – czy same dłonie nie wystarczą i po co właściwie ta szczoteczka do mycia twarzy? A może to kolejny pomysł na zarobienie grubych pieniędzy i wmówienie nam potrzeby, której nie ma? Jaka jest prawda o szczotce do twarzy?

Szczoteczka do mycia twarzy

Szczoteczka do twarzy – po co i dla kogo?

Producenci szczoteczek do twarzy przekonują, że jest to produkt, który rewolucjonizuje podejście do oczyszczania twarzy.  Szczególnie polecany jest dla posiadaczek skóry tłustej, ze skłonnością do trądziku.

Swoje produkty w kategorii szczotki do twarzy znajdą również osoby z cerą wrażliwą. Na rynku jest tyle szczoteczek, że nie ma problemu ze znalezieniem jednej, która sprosta naszym oczekiwaniom.

Szczoteczka do twarzy ma zapewniać:

 • staranny demakijaż,
 • dokładne oczyszczanie porów,
 • złuszczenie martwych komórek,
 • pobudzenie krążenia,
 • wyrównywanie powierzchni skóry,
 • zapobieganie zmarszczkom,
 • blask cerze,
 • że dzięki niej składniki odżywcze są w stanie łatwiej i szybciej wniknąć w skórę.

Brzmi świetnie, prawda?

Szczoteczka manualna czy elektryczna?

Szczoteczki do twarzy w wersji manualnej, plastikowej, o prostej konstrukcji są znane od lat. Można je dostać niemal w każdej drogerii. Są tanie i proste w użyciu. Jednocześnie decydując się na nie, musisz być gotowa na ich częstą wymianę, przynajmniej raz na dwa miesiące.

Rio_Ultrasonic_Facial_Box
urządzenie Rio

Poza tym gdy raz wypróbujesz szczoteczkę elektryczną, najpewniej nie będziesz chciała wrócić do manualnej.

Dlaczego warto?

 • szczoteczki do twarzy mają działać nawet 6 razy skuteczniej niż mycie skóry dłońmi.
 • szczoteczki wykorzystując technologię soniczną, wykonują nawet 300 ruchów oscylujących,

Co może nas zaskoczyć na niekorzyść?

 • szczoteczki mogą podrażniać, zwłaszcza na początku stosowania,
 • często początkowo powodują „wyrzut zanieczyszczeń na wierzch”, pojawia się więc więcej niedoskonałości,
 • nie jest wskazana na skórze atopowej, suchej, wrażliwej, u osób z problemem egzemy, przy stanach zapalnych,
 • przebiegających ze świądem, zapaleniem mieszków włosowych, alergiami i urazami skóry,
 • szczoteczki oczywiście nie stosuje się do usuwania makijażu z okolicy oczu,
 • co kilka tygodni należy wymieniać końcówkę.
 • szczoteczki nie używa się codziennie, by nie nadwyrężyć bariery lipidowej na skórze. Wystarczy stosować ją raz w tygodniu.

Jak używać szczoteczki do twarzy?

Szczoteczka do twarzy służy do usuwania makijażu i zanieczyszczeń, używa się jej, poprzez wykonywanie kulistych ruchów razem z wybranym żelem do twarzy lub innym kosmetykiem. Szczoteczka może służyć do usuwania zanieczyszczeń z dekoltu, szyi a nawet pleców. Większość producentów zwraca uwagę, by po urządzenie sięgać od czasu do czasu, stosując szczoteczkę ostrożnie, żeby nie dopuścić do podrażnień.

Jaką szczoteczkę do twarzy wybrać?

Za niespełna 10 złotych otrzymamy prostą szczoteczkę manualną w Rossmannie. W bardzo dobrej cenie dostępne jest również urządzenie elektryczne, działające na baterie, niestety nie wodoodporne w sieci sklepów Biedronka – koszt około 20 złotych.

Za nieporównywalnie lepszy uchodzi produkt od Philips, za który będziemy musieli zapłacić prawie 700 złotych, jednak wiele kobiet twierdzi, że ta spora inwestycja się opłaca. Jest też Extre Belle, urządzenie, które ma dość dobre opinie i kosztuje około 200 złotych, trudno je jednak uznać za to „z górnej półki”. Braun Face ma z kolei w ofercie urządzenie stworzone do depilacji i oczyszczania twarzy – co może zostać docenione przez kobiety borykające się z wąsikiem czy zbędnym owłosieniem na twarzy.

/> Philips urządzenie do oczyszczania twarzy[/caption]

Ciekawym uzupełnieniem działania szczoteczek do twarzy jest urządzenie Rio Ultrasonic Facial, produkt wyróżniający się na tle innych propozycji. Przede wszystkim dlatego, że udostępnia profesjonalne zabiegi, które można wykonać samodzielnie w domu: peeling kawitacyjny i sonoferezę. Rio Ultrasonic Facial zapewnia bezdotykowe, dokładne oczyszczanie skóry, wygładza powierzchnię twarzy, zmniejsza niedoskonałości, jest bezpieczny nawet dla posiadaczek wrażliwej cery. Jego systematyczne używanie pobudza skórę do odbudowy i regeneracji.

A Ty, jesteś przekonana/przekonany do stosowania szczoteczek do twarzy? Czy może uważasz, że to zbędny produkt?

49 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *