Suplementy na trądzik – jakie?

Specjalnie dla Was przygotowałam zestawienie suplementów na trądzik. Wśród nich umieszczam tabletki, które szczególnie polecam (najwyższe pozycje w rankingu) oraz te, które mają bardziej komercyjny charakter – są szerzej promowane, co niestety rzadko idzie w parze z ich jakością.

W wielu przypadkach, o czym zaraz się przekonacie, skład jest powielany, mało oryginalny, co sprawia, że tabletki sprzedawane pod różnymi nazwami są niemal identyczne.

Nonacne

Nonacne stosuje się nie tylko na objawy trądziku, ale również na jego przyczyny. Tabletki na trądzik Nonacne mają w 100% naturalny skład, co czyni je bezpiecznymi. Czy są także skuteczne?

nonacne

Niektórzy mogą sądzić, że brak chemicznych składników czyni ten produkt mało wartościowym. Tymczasem to nieprawda. Natura, która sprawia, że wielu z nas ma trądzik, daje również odpowiedź na pytanie, w jaki sposób sobie z nim poradzić. W ziołach, roślinach, składnikach prosto z natury znajdują się cenne substancje, które stanowią panaceum na skórne dolegliwości.

Mnie to przekonuje. Szczególnie dzisiaj, kiedy wiele firm farmaceutycznych wprowadza nie do końca sprawdzone leki, takie, których sposób działania nie został dostatecznie przetestowany, zwłaszcza w kontekście oddziaływania długofalowego. W efekcie często występują skutki uboczne, które w przypadku naturalnych suplementów nie pojawiają się. Poza tym natura nie będzie skłonna zabiegać o patenty, nie będzie sobie przypisać prawa do pewnych rozwiązań. Z jej rozwiązań może korzystać każdy.

Nonacne zawiera w składzie Sarsaparillę, koniczynę czerwoną, ekstrakt z pestek winogron, witaminę C oraz liść pokrzywy. Bardzo oryginalny skład, którego nie znalazłam w żadnym innym suplemencie na trądzik dostępnym na rynku!

Nonacne można kupić na stronie oficjalnego dystrybutora.

Acnezine

Acnezine to pierwowzór Nonacne. Suplement, który nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów, sądząc po liczbie wątków internetowych mu poświęconych. Jest często wybierany.

acnezine

Acnezine to zarówno kapsułki, jak również krem. Dostępne w zestawie świetnie się sprawdzają, bo działają zarówno na zewnątrz, jak również od środka.

Acnezine mogą być stosowane u młodzieży, jak i dorosłych osób. Są wyjątkowo bezpieczne.

Acnex

Kolejną propozycją są tabletki na trądzik Acnex, które przyznam szczerze, są jednymi z lepszych w zestawieniu, nie tak bardzo jak powyższe dwie opcje, ale ze względu na skład są godne uwagi. Sami zobaczcie.

acnex

Mają w składzie: ziele bratka, liść pokrzywy, ziele skrzypu, tlenek cynku, witaminy B, D, E. Skład jest jednym z bardziej złożonych, pozytywnie wpływa na działanie całego organizmu, a także na kondycję skóry – jej wygładzenie, wzmocnienie oraz uodpornienie na wpływ czynników zewnętrznych.

Laktocer

Laktocer to tabletki na trądzik polecane szczególnie dla osób mających skłonność do tłustej, świecącej cery.

laktocer

Skład nie zachwyca, ale w dłuższej perspektywie może dawać dobre efekty, zwłaszcza w przypadku trądziku niezbyt nasilonego. Laktocer to kompleks białek pochodzenia mlecznego, mleczan cynku, substancje wypełniające i dbające o konsystencję i formę tabletek.

Preparat w bezpośredni sposób nie poradzi sobie z krostkami. Nie jest nawet dedykowany  osobom z pryszczami. Przeznaczony jest do walki z zaskórnikami i tłustą cerą – a to jednak nie to samo.

Bellisa cera

To kolejny suplement diety, który pomaga cerze trądzikowej, jednak nie leczy zmian. Tym bardziej, że jego działanie jest szersze, co oznacza, że tabletki nie są tak skoncentrowane, by działać tylko na występujący problem – trądzik, ale mają podstawowy skład oddziałujący również na wygląd włosów i paznokci.

bellisa cera

Skład nie jest rewelacyjny, choć dobry – wyciąg ze skrzypu polnego, wyciąg z bratka trójbarwnego, wyciąg z liści zielonej herbaty, laktoferyna, witaminy, cynk, żelazo, jod. Niestety w przypadku tak mocno skoncentrowanych środków problemem może być stopień wchłaniania.

Visaxinum

Tabletki te swego czasu były głośno promowane jako środek na walkę z trądzikiem od środka. Czy rzeczywiście są tak skuteczne?

Visaxinum_Packshot_30

Niestety na pierwszym miejscu w składzie posiadają…celulozę, czyli wypełnienie, substancję absolutnie do niczego nam nie potrzebną. Czy dalej jest lepiej? Bratek trójbarwny, mniszek lekarski, zielona herbata i masa różnych „chemicznych” dodatków, które zapychają ten produkt do granic możliwości, być może dlatego produkt nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących. Preparat działa antyoksydacyjnie, oczyszczająco i ochronnie.

AcneCol Plus

Kolejna propozycja dla osób, które mają trądzik.

Czy jest warta uwagi?

acnecol

Przypatrzmy się…

Najwięcej powie nam skład: na pierwszym miejscu wyciąg z bratka – fiołka trójbarwnego, dalej również nie ma zaskoczenia – korzeń mniszka lekarskiego oraz wyciąg z liści zielonej herbaty. Znacie to, prawda? Podobne składy mają suplementy wymienione przeze mnie wyżej. Niestety nic odkrywczego.

Jakie są wnioski?

Wiele suplementów na trądzik ma niemal taki sam skład. Nic odkrywczego, są raczej kopiami, a czasami nawet kalkami produktów innych firm. Na szczęście wśród wszystkich tych produktów istnieją dwa wyjątki  opisane na dwóch pierwszych pozycjach. Warto wypróbować któryś z nich (Nonacne lub Acnezine) i ewentualnie jeden z pozostałych środków. W ten sposób będziemy w stanie ocenić działanie najważniejszych rynkowych propozycji tabletek na trądzik bez recepty, sprawdzając, jak działają na nasz problem.

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *