Sposoby na pryszcze – gdy nie masz czasu

Budzisz się rano, patrzysz w lustro, a tam…duży, świecący czerwony pryszcz. Akurat na czubku nosa, środku czoła czy w okolicy ust. W takim miejscu, które trudno zamaskować i w takim dniu, kiedy szczególnie zależy Ci na dobrym wyglądzie. Masz umówione spotkanie, rocznicę, randkę…Chcesz wyglądać perfekcyjnie.

Krótki czas, który masz na walkę ze zmianą nie działa na Twoją korzyść. Masz teoretycznie dwa wyjścia – nic nie robić, ale wtedy zmiana będziesz duża, pulsująca, bolesna i łatwo widoczna lub pryszcza wycisnąć, ale wtedy niestety istnieje ryzyko, że będzie on jeszcze bardziej widoczny, powstanie rana, a bakterie rozniosą się na większej powierzchni skóry.

Co zatem robić, gdy nie masz zbyt dużo czasu, a chcesz wyglądać dobrze?

Po pierwsze wysusz

Jeśli spotkanie będzie odbywać się wieczorem, a zmianę widzisz tuż po przebudzeniu, masz kilka godzin, by ją wysuszyć i zmniejszyć jej wielkość. Możesz to zrobić przy użyciu pasty cynkowej – do kupienia za parę złotych w każdej aptece. Jednak jeśli nie masz jej pod ręką, możesz również użyć pasty do zębów, która z braku innych możliwości świetnie poradzi sobie z dużą zmianą. Polecam też Acne Cleansing Pads, czyli kosmetyk w formie płatków do oczyszczania twarzy i osuszania pojawiających się zmian. To najwygodniejsza i bardzo skuteczna opcja.

Kostka lodu na trądzik

Dobrze na pryszcz podziała również kostka lodu owinięta w kawałek tkaniny. Wystarczy, że kostkę lodu będziesz przykładać do twarzy, na miej więcej 20-30 sekund, nie dłużej, by nie czuć bólu czy niepotrzebnego dyskomfortu.
Metoda ta nie jest jednak wskazana dla osób mających problem z pękającymi naczynkami.

Sok z cytryny na trądzik

cytrynaJeśli musisz działać szybko, chcesz nałożyć makijaż i wyjść z domu, sięgnij po sok z cytryny, który jest jednym z lepszych sposobów na pryszcze. Dlaczego? Sok z cytryny działa ściągająco, zmniejsza pory skóry, usuwa bakterie oraz lekko rozjaśnia skórę.
Najlepiej będzie jeśli wmasujesz trochę soku z cytryny na skórę tuż przed pójściem spać. Jest szansa, że po kilku godzinach wyprysk całkowicie zniknie.

Olejek z drzewa herbacianego lub olejek lawendowy na trądzik

Na niespodziewane niedoskonałości warto mieć pod ręką zawsze olejek z drzewa herbacianego, który doceniany jest przez dermatologów na całym świecie i jest polecany na podrażnienia na skórze, trądzik i inne zmiany.

Podobne dobre działanie może mieć olejek lawendowy, który nałożony bezpośrednio na pryszcz zmniejsza go i przyspiesza jego gojenie.

Nadtlenek benzoilu na trądzik

Natychmiast radzi sobie z pryszczem również nadtlenek benzoilu, składnik, który powstał do miejscowego leczenia zmian (np. maści Benzacne, Benzapur). Niestety nie jest wolny od skutków ubocznych, dlatego uwaga!

Maseczka z pomidorów na trądzik

Możesz również wypróbować maseczkę z pomidorów, ale tylko w sezonie. Zimą oraz wczesną wiosną jakość zjadanych pomidorów nie jest niestety najlepsza.

Jak przygotować maseczkę? Wystarczy zmiksować pomidory i nałożyć tak przygotowaną papkę na twarz, pozostawiając na niej przez 20-30 minut. Następnie dokładnie zmyć i nałożyć krem oraz makijaż.

Profilaktyka

Jeśli chcemy pozbyć się pryszczy i zapomnieć o przykrych niespodziankach, najlepsza będzie profilaktyka, czyli sukcesywne oczyszczanie skóry i wzmacnianie jej od środka.

W tym celu pomocny będzie suplement diety Nonacne, który usunie trądzik poprzez dostarczenie organizmowi cennych, brakujących substancji. Częstym błędem jest skupianie się jedynie na działaniach „od zewnątrz”, tymczasem oddziałując „od środka” wzmacniamy skórę i dajemy jej siłę, by poradziła sobie z problemem.

Do oczyszczania skóry dobry jest żel Trioxil, z substancją bisazulene 14%, skutecznie usuwający źródło problemu a na co dzień delikatnie oczyszczające żel do twarzy Hydroviton, który usuwa brud, bakterie oraz martwe komórki, zapobiegając powstawaniu nowych zmian.

Którą metodę wybierasz?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *