Smooth shapes – całkiem nowy sposób na cellulit

Na usuwanie cellulitu w salonach kosmetycznych decydują się nieliczni. Dużo popularniejszą, bo tańszą metodą jest walka z tą przypadłością w domu ogólnie dostępnymi metodami. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to kosmetyczne i dermatologiczne sposoby są dużo efektywniejsze. Pozwalają na osiągnięcie efektu dużo szybciej niż poprzez wcieranie samych kremów, żeli, nawet jeśli proces ten przebiega w połączeniu z bardzo starannym masażem.

Nowością ostatnich miesięcy jest zabieg znany jako Smooth Shapes, który wykorzystuje dość niezwykłą technologię Phomology. Zabieg polega na bezpośrednim oddziaływaniu na powiększone komórki tłuszczowe oraz na zgromadzoną między nimi siatkę włóknistą. Wykorzystuje do tego celu wysokiej jakości laser oraz energię świetlną (a dokładnie dwie długości fali świetlnej). Urządzenie pracuje za pośrednictwem lasera o długości fali 915 nm, który wpływa między tkanki i upłynnia zgromadzony między nimi tłuszcz. Jest to możliwe poprzez zwiększenie temperatury w komórkach tłuszczowych oraz wykonywany przez urządzenie drenaż.

Konturowe rolki przesuwają tłuszcz do systemu limfatycznego. Nie można by było mówić o sukcesie, gdyby nie system próżniowy, który czyni skórę gładszą i napiętą. Smooth shapes pracuje również dzięki laserowi o długości fali 650 nm. Urządzenie to steruje przepuszczalność błony komórkowej na zewnątrz komórek tłuszczowych, co pozwala na zamianę tłuszczu w postać ciekłą i wydostanie się na zewnątrz organizmu. Bardzo ważne w tym kontekście są również konturowane rolki, które wytwarzają ciśnienie pomocne w przedostaniu się tłuszczu do układu limfatycznego. O skuteczności masażu mechanicznego można mówić za pośrednictwem innej wartości – podciśnienia o regulowanej wartości.

Efektywność oddziaływania urządzenia potwierdza zwiększenie metabolizmu, wpływające na zmniejszenie przyczyn powstawania „pomarańczowej skórki” oraz odnowienie kolagenu poprzez jego przebudowanie. Ze Smooth Shapes najlepiej korzystać, decydując się na serię ośmiu bezbolesnych zabiegów, które, według propagatorów tej metody, szybko poprawiają wygląd skóry i likwidują cellulit.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *