Rozstępy u nastolatków

To przede wszystkim kobiety w ciąży obawiają się powstawania rozstępów i choć faktycznie kobiety ciężarne są najbardziej narażone na gwałtowne rozciąganie skóry, to rozstępy powstają również u nastolatków. Dlaczego? Dlatego, że w tym okresie czasu ciało gwałtownie rośnie. Młodzi ludzie są również narażeni na intensywne rozciąganie skóry. Nic więc dziwnego, że i oni coraz chętniej poszukują sposobów walki z tym nieestetycznym defektem. Gdybym będąc nastolatką wiedziała co nieco o rozstępach pewnie nie miałabym prążków pod kolanami, na ramionach i u nasady bioder.  Na szczęście już ich właściwie nie widać, pojawiają się dopiero po naciągnięciu skóry!

Skąd się biorą rozstępy u nastolatków?

To podstawowe pytanie, na które trzeba znać odpowiedź. Dzięki temu dużo łatwiej znaleźć skuteczną metodę na pojawiające się prążki.
Tak jak pisałam rozstępy u młodych ludzi to najczęściej efekt zbyt szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania. W efekcie dochodzi do gwałtownego rozciągania się skóry i zrywania włókien kolagenowych. Niemałe znaczenie ma również sposób odżywiania. Bardzo często rozstępy powstają u osób, które zbyt szybko przybierają na wadze.

Rozstępy u nastolatków

Jak pokonać rozstępy?

Walka z rozstępami nie należy do łatwych. Panuje powszechne przekonanie, że znacznie szybciej można pozbyć się cellulitu czy łagodnego trądziku. Nie oznacza to jednak, że usuwanie rozstępów nie jest możliwe.

Skuteczne, ale drogie i inwazyjne zabiegi

Dobre efekty mogą dać profesjonalne zabiegi na rozstępy, stanowiące ofertę klinik medycyny estetycznej. Dermabrazja laserowa, laser frakcyjny, klasyczna dermabrazja – to tylko kilka możliwości, które wspomagają redukcję rozstępów. Kuracje są skuteczne, ponieważ w znacznym stopniu zmniejszają widoczność prążków. Niekiedy wystarczy jeden seans, by zauważyć sporą różnicę.
Niestety, profesjonalne zabiegi na rozstępy są nie tylko kosztowne, ale i inwazyjne. Część z nich wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym oraz wiąże się z koniecznością rekonwalescencji, trwającej nawet kilka tygodni. Np. dermabrazja laserowa polega na odparowaniu uszkodzonych komórek. Zaś klasyczna dermabrazja wiąże się z koniecznością złuszczania skóry za pomocą specjalnego papieru ściernego lub urządzenia, tzw. walca ściernego.
Dlatego też zabiegi na rozstępy raczej nie wchodzą w grę, w przypadku nastolatków. Są bardzo drogie – rzędu kilku tysięcy złotych. A i tak nie gwarantują, że wszystkie rozstępy znikną.

Tanie i dające efekty kremy przeciw rozstępom

W przypadku rozstępów u nastolatków najlepszym rozwiązaniem wydaje się być stosowanie specjalnych kremów. Naprawdę dobre dermokosmetyki są w stanie zmniejszyć widoczność nieestetycznych prążków – zarówno w fazie zapalnej, jak i bliznowacenia. Pasma będą nie tylko jaśniejsze, ale i mniej wyczuwalne w dotyku.
Gdy moje dziecko będzie miało problem z rozstępami, na pewno kupię mu Revitol Stretch Mark.  Jest nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny. Bez obaw mogą go stosować osoby w każdym wieku – nawet w okresie dojrzewania. Specyfik bazuje na naturalnych składnikach, które pobudzają procesy regeneracji oraz odnowy komórkowej. Stymulują syntezę kolagenu, przez co wzmacnia się elastyczność skóry. W efekcie staje się ona bardziej wytrzymała i nie jest podatna na powstawanie kolejnych prążków.
Kremy na rozstępy można przygotować także na bazie domowych receptur. Nie należy jednak oczekiwać, że efekty ich stosowania będą takie same, jak w przypadku chociażby Revitol Stretch Mark. Nad jego powstawaniem pracował cały sztab specjalistów, dlatego specyfik może pochwalić się tak wysoką skutecznością. Domowe kosmetyki bazują wyłącznie na tych składnikach, które dostępne są w aptekach. Poza witaminą E i witaminą A w zasadzie takie preparaty nie zawierają nic. Szkoda więc marnować czas na mało skuteczną walkę z rozstępami. Takie domowe specyfiki mogą sprawdzić się, ale przede wszystkim w ramach akcji profilaktycznej.

Warto pamiętać o masażu

Zdaję sobie sprawę z tego, że nastolatki nie lubią długo czekać na efekty. Chciałyby, żeby rezultaty kuracji masaż i aplikacja kremu na rozstępyantyrozstępowej pojawiły się szybko. Z własnego doświadczenia wiem, że Revitol Stretch Mark doskonale sprawdza się w połączeniu z masażem. Delikatny masaż przed aplikacją specyfiku, a następnie wmasowywanie preparatu w skórę – w taki sposób można przyspieszyć działanie kosmetyku. Dzięki temu pozwolimy aktywnym składnikom dotrzeć do źródła problemu, a jednocześnie zwiększyć jędrność skóry.
Rozstępy u nastolatków wcale nie muszą być problemem. I nie są też potrzebne żadne drogie zabiegi medycyny estetycznej.

Młoda skóra znacznie szybciej się regeneruje, więc skoro dobry krem na rozstępy zadziałał na mnie – trzydziestoparolatkę, tym bardziej będzie skuteczny w przypadku nastolatków!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *