Rozstępy na pośladkach – przyczyny i metody usuwania

Dla wielu kobiet rozstępy na pośladkach nie stanowią większego problemu, bo przecież można je skrzętnie ukryć pod bielizną i nie wystawiać „na światło dzienne”. Jednak takich osób jest naprawdę niewiele, bo dla większości rozstępy na pośladkach są powodem kompleksów. Jeśli Ty, tak jak ja, nie godzisz się na obecność tych pasemek na pupie zrób coś z nimi. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak się ich pozbyć.

Skąd się wzięły rozstępy na pośladkach?

Próbując zwalczyć rozstępy , musiałam nieco bardziej zgłębić ten temat. Tak jak rozstępy na całym ciele tak i rozstępy na pośladkachnieestetyczne pasma na pupie nie są niczym innym jak efektem gwałtownego rozszerzania się skóry i utraty jej elastyczności. Bardzo możliwe, że doszło u Ciebie do szybkiej utraty masy ciała albo po prostu przytyłaś.
Powstawanie rozstępów wiąże się z negatywnym oddziaływaniem kortyzolu na fibroblasty (komórki białkowe). W efekcie dochodzi do powstawania uszkodzonych włókien białkowych (przede wszystkim kolagenu), które – pod wpływem gwałtownego rozciągania skóry – ulegają zerwaniu, co jest widoczne właśnie w postaci ciemnych, układających się równolegle prążków. Te prążki z czasem stają się białe – jak na zdjęciu obok.

Jak pokonać rozstępy?

Mówi się, że walkę z rozstępami należy rozpocząć wtedy, gdy znajdują się w fazie zapalnej – czyli są najbardziej widoczne. O ile powstawanie prążków na brzuchu łatwo można zaobserwować, tak prosto nie jest już w przypadku pośladków. No bo która z Was robi to regularnie i wypatruje, czy aby przypadkiem rozstępy właśnie tam się nie pojawiły? Dlatego o nieestetycznych pasmach na pupie najczęściej dowiadujemy się wówczas, gdy znajdują się w fazie bliznowacenia. I właśnie wtedy najtrudniej jest je pokonać.
Przynajmniej ja żyłam z takim przekonaniem, dlatego nie robiłam na początku nic. Sygnał alarmowy zapalił się wtedy, gdy zimą planowałam letnie wakacje. A że to było związane z koniecznością założenia skąpego kostiumu kąpielowego, zaczęłam poszukiwać skutecznych metod na pozbycie się rozstępów.
Poniżej prezentuję te najbardziej popularne, a zarazem te, które dają nadzieję na zmniejszenie widoczności nieestetycznych prążków.

Domowe sposoby na rozstępy

Wśród wielu kobiet panuje przekonanie, że domowe metody pozwalają pozbyć się prążków na pośladkach. Wmasowywanie oliwy z oliwek, spożywanie odpowiednio skonstruowanej diety – to tylko kilka z propozycji. Ale czy faktycznie w ten sposób można pozbyć się defektu?
Są to jednak sposoby, które pozwalają raczej na zapobiegnięcie powstawaniu rozstępów, a nie na walkę z istniejącymi rozstępami – szczególnie w fazie bliznowacenia. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ich moc. Zawsze przecież uchronimy się przed powstawaniem kolejnych blizn.

Dermokosmetyki do skóry z rozstępami

W sklepach internetowych oraz aptekach można znaleźć wiele kosmetyków przeznaczonych do walki z rozstępami. revitol-stretch-markNiestety z przykrością muszę stwierdzić, że nie wszystkie preparaty wyróżniają się jednakową skutecznością. Siła ich efektywności tkwi w odpowiednio dobranych składnikach.
Ja przetestowałam kilka kremów z różnych półek cenowych i moim numerem jeden okazał Revitol Stretch Mark. Nie należy do najtańszych, jednak cena w zupełności rekompensuje efekty. Nie do końca odpowiada mi także jego konsystencja (bardziej przypomina mazidło niż kremy, do jakich jestem przyzwyczajona), ale  liczą się przede wszystkim rezultaty, a te przeszły najśmielsze oczekiwania. Teraz, żeby zauważyć mój „defekt”, trzeba naprawdę wytężyć wzrok. To z pewnością zasługa odpowiednio dobranych substancji. Producent połączył kilka składników, które stymulują syntezę kolagenu (a więc wzmacniają wytrzymałość skóry) i prowadzą do regeneracji uszkodzonych komórek. A efektem są jaśniejsze prążki i dużo mniej wyczuwalne w dotyku. Poszukując opinii o tym kosmetyku, natrafiłam na wiele pozytywnych rekomendacji, również na anglojęzycznych stronach internetowych. Tam Revitol Stretch Mark jest hitem. Mam nadzieję, że jeszcze głośniej zrobi się o nim i u nas, bo każda Polka zasługuje na to, by mieć piękną skórę bez skazy.

Specjalistyczne zabiegi na rozstępy

Metody usuwania rozstępów na pośladkach obejmują również wiele zabiegów kosmetycznych oraz tych z zakresu medycyny estetycznej. Powszechnie uważa się, że te drugie są znacznie bardziej skuteczne.
Dobrymi opiniami cieszy się dermabrazja laserowa, jednakże zabieg taki to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Jest też dość inwazyjny i bolesny, a ponieważ wykonywany głównie w znieczuleniu ogólnym – przeznaczony nie dla wszystkich.
Alternatywą jest peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu TCA. Jest to metoda mniej inwazyjna, ale – z uwagi na dość wysokie stężenie kwasu – może powodować dyskomfort. Nie daje ona jednak gwarancji, że jednorazowy seans pozwoli zredukować rozstępy.
Decydując się na specjalistyczne zabiegi, warto wziąć pod uwagę, że likwidowane będą rozstępy na pośladkach. Trzeba więc liczyć się z niemożnością siadania na pupie nawet przez kilka tygodni. Dlatego ja, mimo dość wysokiej skuteczności, preferuję bardziej naturalne metody. Postawiłam na Revitol Stretch Mark jako metodę bezpieczną i całkowicie bezinwazyjną. A przy tym okazało się, że udało mi się zmniejszyć widoczność rozstępów, ba! dziś są właściwie niewidoczne, mogę śmiało paradować w bikini.
To, na jaką metodę się zdecydujesz zależy wyłącznie od Ciebie – Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Mam nadzieję, że dobrze wybierzesz i tak jak ja doprowadzisz do zniknięcia prążków na pupie.

One Comment

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *