Rajstopy w sprayu – Lirene czy Sally Hansen?

Rajstopy w sprayu to tajna broń kobiet. Utożsamiana z makijażem dla nóg czy bronzerem, który można łatwo usunąć w trakcie kąpieli.

Świetne rozwiązanie na lato, kiedy noga jeszcze nie jest opalona, a na cienkie rajstopy jest za ciepło. Są łatwe w aplikacji, wyrównują koloryt skóry, dają piękny efekt opalenizny (co bardzo ważne – łatwej w zmywaniu, bo to nie samoopalacz!) Dotąd na rynku znane były rajstopy Sallu Hansen. Od kilku tygodni podobny produkt wprowadziła na rynek dr Irena Eris i są sygnowane marką Lirene. Które z nich są godne uwagi? Które lepsze?

Oto mój test.

Airbrush Legs Sally Hansen

Rajstopy dostępne są w czterech odcieniach. Ja wybrałam do testów chyba najbardziej uniwersalny na nodze lekko opalonej lub tej o przeciętnej karnacji – nie za bladej i nie ciemnej – „medium glow”.

maxresdefaultNajlepiej rozprowadzić fluid na dłoni. Warto to zrobić, by po naciśnięciu dozownika nie dopuścić do rozprzestrzeniania sprayu na meble, dywan czy podłogę. Co prawda ryzyko nie jest duże, ale jednak istnieje. Konsystencja rajstop w spray Sally Hansen jest dość gęsta, a sam produkt na nodze mocno kryje. W moim subiektywnym odczuciu bardziej niż polski produkt Lirene.

Kolor „medium glow” daje efekt bardziej opalonej skóry niż „jasna karnacja” od Lirene. Poza tym Sally Hansen zapewnia mniej matowe wykończenie.

Rajstopy w sprayu Sally Hansen dostępne są w wygodnym w użyciu opakowaniu. Aplikacja jest dziecinnie prosta. Nanoszenie preparatu również. Bez trudu poradzi sobie z tym każdy, nawet niewprawiona osoba. Wcierając produkt od razu po naniesieniu, unikniemy plam, smug i nierówności. Te właściwie nie powstają podczas używania tego środka. Mi się przynajmniej to nie zdarzyło. A Wam?

Jak wygląda trwałość rajstop w sprayu Sally Hansen?

I tu dobre wiadomości – produkt na moich nogach okazał się bardzo trwały. Producent zapewnia, że jest on wodoodporny, jednak nie testowałam rajstop w basenie. Jestem skłonna w to jednak uwierzyć, bo rajstopy zmywają się przy średnio-intensywnym tarciu gąbką z wodą i żelem do mycia. Nie spływają z nogi przy użyciu samej wody.

Cena około 25 złotych (w internecie), z przesyłką 30 złotych

Rajstopy w sprayu Lirene

Do testów wybrałam odcień „jasna karnacja”. W sprzedaży są również rajstopy do „ciemnej karnacji”. Dla przypomnienia Sally Hansen ma w sprzedaży aż 4 odcienie.

rajstopy w sprayu lirene

Na pierwszy rzut oka rajstopy Lirene są dostępne w większym opakowaniu – 200 ml.

Producent na opakowaniu informuje, że oprócz efektu naturalnie opalonych nóg, możemy uzyskać miękką i gładką skórę – dzięki specjalnej kompozycji emolientowej.

Produkt wyrównuje koloryt skóry, zakrywa wszelkie niedoskonałości – zaczerwienienia, przebarwienia. Nie poradzi sobie jednak z większymi pajączkami – podobnie zresztą jak Sally Hansen.

Producent zaleca rozpylanie sprayu w odległości 20 cm od nóg. Można tak zrobić, ale równie dobrze można nałożyć najpierw produkt na dłoń, a później na nogi. Efekt będzie podobny, a aplikacja łatwiejsza – zwłaszcza na tył nóg.

W moim odczuciu produkt od Lirene daje efekt mniejszego krycia i bardziej matowy niż od Sally Hansen. Trwałość jednak jest podobna. Nie można narzekać też na wygodę stosowania w przypadku obu produktów.

Cena rajstop Lirene – 30 złotych

SONY DSC

Niestety nie wiem jak z wydajnością. Nie umiem pod tym względem porównać tych produktów, bo jestem w trakcie testowania każdego (używania pierwszego opakowania)

Poniżej moje nogi, które lepiej wyglądają inaczej ustawione, ale tak najlepiej widać efekt użycia produktu 🙂

SONY DSC

Efekt różnicy odcienia jest zauważalny. Sally Hansen – odcień medium, Lirene – jasna karnacja. Dla porównania warto byłoby użyć jeszcze produktu Lirene „ciemna karnacja”.

SONY DSC

 

Niewątpliwie rajstopy w sprayu jako takie, niezależnie od wybranej marki, to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się wiosną i na początku lata. Świetnie wyszczuplają nogi, wyrównują ich koloryt, dodają im zdrowego wyglądu. Przetestowane przeze mnie propozycje – od Lirene i Sally Hansen – dają naturalny, ładny wygląd. Ja jestem na tak.

A Wy, co sądzicie o tego typu produktach? Rajstopy w sprayu HIT czy KIT? Polecacie?

807 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *