Presoterapia – sposób na cellulit zaaprobowany przez FDA

Presoterapia to kolejna nietypowo brzmiąca nazwa wskazująca na metodę radzenia sobie z cellulitem. Jako technika kosmetyczna stosowana jest w leczeniu układu krwionośnego i limfatycznego. Stosowana jest w kosmetyce, medycynie estetycznej oraz fizjoterapii. Pozwala wymodelować nogi, biodra, pośladki i ramiona. Jest wykorzystywana również w celu wyeliminowania nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej podatnych na tycie miejsc. Dzięki jej zastosowaniu, jak przekonują jej entuzjaści, można pozbyć się nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej.

Do przeprowadzenia presoterapii wykorzystuje się specjalne mankiety uciskowe, dobrze dopasowane do kształtu ciała, zakładane na kończyny górne oraz dolne, na których wykonywany jest masaż. Kołnierze te posiadają podwójne ściany, a całość podzielona jest na kilka segmentów. Pomiędzy dwie ścianki za pośrednictwem specjalnego urządzenia wprowadzane jest powietrze,  co prowadzi do wytworzenia ciśnienia i wpływa na obszary ciała objęte cellulitem. Presoterapia umożliwia wykonanie masażu pneumatycznego, masażu limfatycznego, pulsacyjnego, rewersyjnego i klasycznego. Dzięki poszczególnym technikom masowania uzyskuje się efekt pobudzenia układu krwionośnego i limfatycznego do jeszcze sprawniejszego działania.

BOA Max (tak się nazywają specjalne rękawy zakładane na kończyny) sprzyja usuwaniu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, skutecznie ułatwia dostarczanie tlenu i krwi do tkanek, które dzięki temu mogą jeszcze efektywniej pracować. Urządzenie jest uniwersalne. Pozwala ustawić aż 15 różnych natężeń pracy zarówno dla kończyny górnej, jak i dolnej.

Presoterapia to zabieg w pełni bezbolesny wykonywany w wygodnej leżącej pozycji. Pozwala na chwilę relaksu i regenerującego odpoczynku. Tuż po zabiegu ciało jest zregenerowane, odżywione i uwolnione od stresu. Skóra jest napięta, obrzęki znikają, a po kilkukrotnych zabiegach maksymalnie zostaje zredukowany również cellulit.

By zmaksymalizować efekty, osoby trudniące się presoterapią zalecają wypijanie każdego dnia 2,5 litrów wody mineralnej. Zalecana jest również odpowiednia dieta oraz czas spędzany na ruchu na świeżym powietrzu. Można zatem przewidywać, że sama presoterapia nie załatwi problemu z cellulitem. Jej działanie trzeba po prostu wspomagać.

Presoterapia wyróżnia się tym, że została uhoronowana przez FDA – amerykańską instytucję opiniującą różnego typu preparaty dopuszczane do użytku. Stosuje się ją w terapii otyłości, w leczeniu cellulitu, obrzękach pourazowych, obrzękach limfatycznych, żylnych, w przeciwdziałaniu efektowi „zmęczonych nóg”. Ma szerokie zastosowanie. Wiele obszarów jej oddziaływania najprawdopodobniej nie zostało jeszcze odkrytych. Ciekawe co przyniesie przyszłość w tym względzie ?:)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *