Preparaty apteczne na cellulit

Szukając najlepszego rozwiązania na „pomarańczową skórkę”, jesteśmy w stanie zdecydować się na różne rozwiązania. Staramy się wybierać zwłaszcza te, które uznawane są za szczególnie skuteczne. Często nasze kroki kierują się w stronę apteki. Dlaczego? Ponieważ właśnie w tym miejscu zamierzamy odnaleźć produkt, który ma udowodnione działanie. Jednak czy nasze wybory są naprawdę trafne?

Czym różnią się produkty apteczne?
W aptekach mamy dostęp do dwóch rodzajów produktów: dostępnych tylko w wybranych aptekach oraz tych, które można otrzymać również w tradycyjnych drogeriach. O tych drugich nie warto wspominać, ponieważ w temacie produktów aptecznych są niezbyt istotne. Duże znaczenie mają produkty z pierwszej grupy. Czym się one różnią od pozostałych preparatów na cellulit? Zazwyczaj jedynie tym, że ich producent zdecydował o ich udostępnianiu jedynie w aptekach. Mogą być to produkty o bardziej „intensywnym” składzie, posiadające aktywne składniki w zdecydowanie większej ilości niż w tradycyjnych kosmetykach. Bardzo często produkty apteczne to najzwyczajniej w świecie dermokosmetyki.

Czym właściwie są jednak dermokosmetyki? Są to produkty stworzone do pielęgnacji cery z problemami, posiadającej potrzeby, z którymi nie są sobie w stanie poradzić zwykłe kosmetyki. Stosowane są jako kosmetyki o działaniu profilaktycznym oraz skutecznie radzącym sobie z największymi problemami skórnymi. Za dermokosmetyki uważa się również preparaty, które mają ograniczone działanie uczulające na skórę. Dzięki zawartości niewielkiej ilości substancji konserwujących, barwników oraz substancji uczulających są w stanie znacznie zmniejszyć odsetek występowania na skórze podrażnień oraz różnego typu uczuleń. Ich skład zawiera głównie witaminy, minerały oraz substancje aktywne.

Niestety termin ten nie został do końca zdefiniowany, dlatego trudno go jednoznacznie zidentyfikować. Czy dermokosmetyki są bardziej kosmetykami, czy bliżej im do preparatów zapisywanych na receptę przez dermatologów? Na zdrowy rozum należałoby stwierdzić, że występują one gdzieś „pomiędzy”. Mogą istnieć między nimi jednak znaczące różnice, które są w stanie je zbliżać do jednej lub do drugiej grupy.

Co można otrzymać w aptekach na cellulit?
Oferta aptek, oprócz różnego typu powszechnie dostępnych kremów, żeli, koncentratów, balsamów, peelingów na cellulit zawiera również tabletki na cellulit. Wśród typowych punktów asortymentu znajduje się: Oenobiol (kapsułki radzące sobie zarówno z cellulitem wodnym, jak również tłuszczowym. Preparat ten hamuje gromadzenie tłuszczu w organizmie, likwiduje już zgromadzone pokłady, usuwa nadmiar wody oraz toksyn). Inna propozycja to Lierac Phytophyline –  preparat występujący w formie ampułek, które po rozpuszczeniu należy rozpylić na skórze. Pomaga likwidować wszystkie zgrubienia pojawiające się w miejscach typowych dla cellulitu, wygładza i ujędrnia. Ma działania przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz lekko odchudzające. Doskonale radzi sobie również z wzmocnieniem układu krwionośnego i tym samym z usuwaniem z organizmu toksyn i zbędnych składników przemiany materii. Dla przykładu warto wspomnieć również o takich preparatach, jak: Anti Cellulite kapsułki, Cellasene, Cell-STOP (również w formie kapsułek).

Apteczne preparaty na cellulit – warto czy nie?
Na cellulit warto odnaleźć jeden skuteczny sposób. Nieważnie, z jakiego będzie pochodził źródła, warto żeby był efektywny. Preparaty apteczne mają to do siebie, że przez wielu ich użytkowników uważane są za wysokiej jakości produkty pozwalające rozpocząć kompleksową walkę z cellulitem. Jednak tak, jak i wszędzie, tak również i w ich grupie znaleźć można preparaty, które cieszą się mniejszą lub większą popularnością oraz uznaniem. Wiele aptecznych marek zbiera  gorsze opinie niż te, charakterystyczne na przykład dla kosmetyków w 100% naturalnych. Dlatego również i w tym wypadku warto każdy produkt wziąć pod uwagę indywiudalnie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *