Poczuj zapach i…skuteczność olejków eterycznych

Pomyślałaś o tym, by zastosować olejki eteryczne? Wielkimi krokami zbliża się jesień i zima, czyli czas, kiedy nasze ciało szczególnie domaga się rozpieszczania! Daj mu odrobinę rozkoszy oraz skuteczną dawkę ujędrnienia i wygładzania za pośrednictwem olejków eterycznych. Możesz je używać na wiele różnych sposobów – do wykonania masażu, do kąpieli, itd. Można je stosować zarówno w leczeniu męskiego, jak i damskiego cellulitu.

Wybierz olejek
Zanim zaczniesz swoje zabiegi na cellulit, koniecznie zdecyduj się na jeden z preparatów. Masz bardzo szeroki wybór. Najlepiej w wygładzaniu skóry poradzą sobie olejki: z czarnego pieprzu, z drewna cedrowego, z kopru, z drzewa herbacianego i grejpfruta.

Dobierz proporcje
Do przygotowania kąpieli antycellulitowej (przeczytaj więcej na ten temat) oprócz wybranego olejku, potrzebna będzie sól morska. 15 kropek wybranego olejku rozmieszaj w soli morskiej, następnie wrzuć je do wody w wannie, dokładnie mieszając (ułatwisz sobie zadanie, wsypując proszek pod bieżącą wodę).

By skorzystać z olejków do masażu, należy postąpić inaczej. Mieszając dwie łyżki olejków jojoba lub oleju z kiełków pszenicy z 10 kroplami wybranego olejku, otrzymasz roztwór, który następnie możesz wykorzystać do wykonania masażu. Masaż będzie jeszcze przyjemniejszy, gdy pozwolisz go wykonać swojemu partnerowi 🙂

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *