Pięć sposobów, by przeciwdziałać cellulitowi

Cellulit to słowo, którego obawia się wiele kobiet. Nic dziwnego niedoskonałość ta dotyka właściwie większości z nas. Dlaczego? Po prostu bardzo trudno jej przeciwdziałać…Nie wszyscy mają tyle samozaparcia, by sobie poradzić z zadaniami, jakie stoją przed każdą osobą, która chce mieć gładką skórę bez żadnych problemów.

Po pierwsze zdrowa dieta
Niby brzmi prosto. Ogranicz fast foody, puste kalorie znajdujące się w słodyczach i słodkich przekąskach. Jedz zdrowe i zbilansowane posiłki. Najlepiej zwiększ ilość warzyw i owoców, zminimalizuj ilość tłuszczu i na nowo określ miejsce węglowodanów i białka w diecie. Zadbaj o to, by w Twoim menu gościły posiłki gotowane i pieczone, rzadziej smażone. Staraj się również pić wystarczającą ilość naturalnej wody mineralnej. To tylko tyle albo aż tyle. Jeśli zadbasz o ten wyznacznik, to starczy, by do minimum ograniczyć ryzyko powstania pomarańczowej skórki. Nawet jeśli dojdzie do powstania zgrubień na skórze, to będą one mniejsze niż w przypadku niezdrowej diety, typowej dla naszych czasów.

Po drugie znajdź przyjemność w ruchu

Ruch to drugi ważny czynnik przeciwdziałający cellulitowi. Nie ważne, jaką dyscyplinę sportu wybierzesz, ważne, by sprawiała Ci ona przyjemność. Dzięki temu nie będziesz liczył czasu spędzonego na basenie, na korcie tenisowym, czy w innym miejscu, a rezultaty przyjdą same. Nie zmuszaj się do aktywności, której nie lubisz. Odpuść sobie, to po prostu nie ma sensu.

Po trzecie relaks

Miałaś ostatnio dużo kłopotów, stresów? Nie dziw się, że  Twoja skóra zmieniła się. Niestety wszelkie troski działają na niekorzyść. Stres powoduje pojawienie się trądziku oraz nie poprawia wyglądu skóry na udach i w innych miejscach, na których pojawia się pomarańczowa skórka.
Co możesz dla siebie zrobić? Naucz się technik relaksacji, prawidłowego oddychania, zapisz się na jogę lub specjalistyczny masaż. Zrób coś, co sprawi Ci przyjemność.

Dbaj o zdrowie

Cellulit nie pojawi się lub będzie miał mniej zaawansowaną formę, jeśli będziesz w sposób szczególny dbać o swoje zdrowie. Co możesz zrobić? Prowadzić zdrowy styl życia, gdzie nie liczy się tylko ciągły pośpiech i gonitwa za karierą, pieniędzmi, pozycją, ale gdzie najważniejsze jest dobre samopoczucie i zdrowie.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *