Olejki eteryczne i aromaterapia na cellulit

Cellulit to nieproszony gość. Nikt go nie zaprasza, a jednak się pojawia. Z tego powodu warto umilić sobie tę jego gorzką obecność, stosując sprawdzone sposoby na poprawę nastroju…Nie, nie polecam tabliczki czekolady ani dużej porcji lodów, bo to niestety może bardziej pogorszyć naszą sytuację niż ją poprawić. Tym razem polecam olejki eteryczne, których umiejętne używanie może korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Jak?

Wdychanie miłego zapachu

Wdychanie aromatycznych olejków, egzotycznych woni może dla kogoś wydawać się śmieszne. Jak ten fakt ma bowiem wpływać na poprawę wyglądu skóry? Wydaje się, że związek między jednym i drugim jest znikomy. W pewnym sensie to prawda. Olejki aromatyczne mogą jednak poprawić samopoczucie, a to już coś w trakcie walki z cellulitem, działań, które wymagają wiele poświęcenia oraz silnej woli.

Jak wykorzystać olejki eteryczne?

Istnieją specjalne kominki, w które można włożyć olejek eteryczny. W formie podgrzewacza dbają o to, by miły zapach poprzez systematyczne podgrzewanie ulatniał się i pozwalał na unoszenie miłego zapachu wokoło.
W sezonie zimowym warto powiesić na kaloryferze specjalne kominkowe pojemniki, które uzupełnia się wodą, dodając do nich niewielką ilość olejków. Takie proste urządzenie pozwala nawilżyć wysuszone przez centralne ogrzewanie powietrze.

Jakie olejki wybrać?

Istnieje kilka rodzajów olejków. Najlepiej na cellulit oddziałują olejek z grejpfruta, który wykazuje działanie drenujące oraz olejek z bazylii, który znany jest z działania przeciwzapalnego i oczyszczającego Dobry będzie również olejek cedrowy, który poprzez stymulację krążenia pozwala pozbyć się zbędnego tłuszczu oraz olejek cyprysowy, który pomaga zlikwidować pojawiające się zastoje. Wskazany jest również olejek cynamonowy, który doskonale rozgrzewa.

Olejki eteryczne do masażu

Olejek grejpfrutowy lub z bazylii możemy użyć do masażu, dodając go do balsamu lub też oliwki. Niech nas nie kusi użycie go samego, bo to może mocno podrażnić nam skórę. Do 60 ml oliwki dodać wystarczy około 10 kropli olejków. Tak przygotowanym roztworem masujemy skórę dotkniętą pomarańczową skórką. Jednak uwaga: jeśli chcemy dodać więcej niż jeden olejek, możemy to zrobić, nie przekraczając jednak wartości trzech olejków użytych do masażu.

Maska na cellulit

Możesz również wykonać maseczkę na cellulit. Do jej powstania potrzeba 15 kropli olejku geraniowego, łyżkę oliwy z oliwek oraz 0,5 litra gorącej wody. Wszystko należy dokładnie zmieszać, nasączyć mieszankę gazę oraz owinąć miejsca z cellulitem. By uzyskać jeszcze lepszy efekt, dobrze poprawić izolację tych miejsc poprzez owinięcie ich folią spożywczą. Tak przygotowany okład pozostawiamy na skórze przez 30 minut. Dla osiągnięcia optymalnych efektów maseczkę taką należy wykonywać dwa-trzy razy w tygodniu. W ten prosty sposób można osiągnąć efekt wyszczuplający, nawilżyć i ujędrnić skórę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *