Olej z wiesiołka na trądzik i niedoskonałości?

Natura zna wiele świetnych rozwiązań. Nie trzeba jej udoskonalać, poprawiać, wystarczy jej zawierzyć i pozwolić działać. Przesadzam?

Niekoniecznie. Spójrzcie na przykład na takiego wiesiołka – roślina pospolita, rośnie na polach, nieużytkach, a kryje w sobie tyle niezwykłych możliwości. Oprócz tego, że wykorzystywana jest w leczeniu nadwagi, bezpłodności, poprawia także wygląd skóry.

Jak wygląda wiesiołek?

wiesiolekWiesiołek dwuletni (łac. Oenothera biennis) rośnie tam, gdzie inne rośliny nie są w stanie przetrwać. Najczęściej na glebach piaszczystych. Już wiele lat temu wiesiołek znalazł swoje zastosowanie w leczeniu ran, uszkodzeń skóry. Roztarte liście przyłożone na rany goiły się szybciej i nie pozostawiały po sobie nieatrakcyjnych blizn. Dzisiaj wiesiołek hodowany jest głównie dla oleju, który pozyskiwany jest z jego nasion.

Co zawiera wiesiołek?

Najcenniejsze z wiesiołka są jego twarde nasiona, które są źródłem oleju – skarbnicy nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6 – NNKT, zwłaszcza kwasu linolowego (LA) i gamma-linolenowego (GLA) – niestety zdolność organizmu do ich wytarzania jest ograniczona, a zapotrzebowanie dość spore. GLA działa przeciwzapalnie, regulująco, wykazuje działanie antyalergiczne, likwiduje stany zapalne. Gdy brakuje GLA, skóra od razu o tym sygnalizuje. Najczęściej nie inaczej jak…problemami.

Zawarte w wiesiołku kwasy omega 3, omega 6 i omega 9 mają świetny wpływ na stan skóry – jej odżywienie. Szara, zmęczona cera nabiera blasku. Wygląda zdecydowanie lepiej.
Wiesiołek jest również dobrym źródłem innych kwasów: oleinowego, palmitynowego i stearynowego, witamin: E, cynku, selenu, wapnia, magnezu. Warto go stosować również ze względu na fitosterole, które obniżają poziom złego cholesterolu.

Jak wiesiołek wpływa na skórę?

Wiesiołek dba o skórę na wielu poziomach. Przede wszystkim posiada w składzie nienasycone kwasy tłuszczowe, które wzmacniają membrany i przestrzeń międzykomórkową, usuwa toksyny i chroni przed wolnymi rodnikami.
Wiesiołek skutecznie utrzymuje nawilżenie skóry, chroniąc przed nadmierną utratą wody. To z kolei ma wpływ na jędrność i elastyczność skóry. Wiesiołek pomaga również usuwać toksyny a dzięki enzymowi delta- 6-desaturazy o udowodnionym działaniu leczeniu trądziku i łuszczycy. Enzym ten sprawdza się podczas usuwania wszelkich niedoskonałości: egzemy, wyprysków i różnego typu niedoskonałości.

Olej z wiesiołka na trądzik – czy warto?

Olej z wiesiołka ma szereg korzyści.
Przede wszystkim:

  • wygładza i ujędrnia skórę,
  • dba o jej optymalne nawilżenie,
  • przyspiesza gojenie ran,
  • zapobiega powstawaniu blizn,
  • reguluje pracę gruczołów łojowych,
  • reguluje cykl miesięczny, zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe – to właśnie tuż
  • przed menstruacją wiele kobiet zauważa u siebie nieestetyczne zmiany,
  • widoczne pogorszenie stanu skóry,

Olejek z wiesiołka pozytywnie wpływa na stan skóry. Działa na przyczyny trądziku i dlatego jest skuteczny. Wypróbuj, polecam!

SONY DSC

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *