No więc jak pozbyć się tego cellulitu?

Starasz się ukryć nieestetyczne grudki na udach, brzuchu i pupie? To tak jak miliony Polek oraz jeszcze więcej kobiet na całym świecie. Cellulit łączy wszystkich – panie w każdym wieku, szczupłe i grubsze, o każdym typie figury, zarabiające tysiące lub setki tysięcy rocznie. Jak z nim walczyć?

Kosmetologia poznała dotąd poniższe metody.

Dlaczego powstaje?

cellulitCellulit powstaje głównie u kobiet, co ma związek z naszą odmienną budową skóry. Gdy pojawia się pomarańczowa skórka, dochodzi do wydostawania się tłuszczu poza obręb torebek tłuszczowych, zniekształca się również tkanka włóknista, gromadzi się płyn pod skórą na skutek słabego krążenia i drenażu limfatycznego.

Istnieją różne czynniki, które sprzyjają cellulitowi – zaburzenia hormonalne, tłusta dieta obfitująca w przetworzone produkty, odwodnienie, spowolniony metabolizm, predyspozycje genetyczne. Ważna wiadomość jest taka, że schudnięcie nie gwarantuje, że cellulit zniknie. Niestety nie zniknie.

Jak dochodzi do powstania cellulitu?

Na początku problemem jest osłabienie krążenia.
By jednak doszło do powstania cellulitu, muszą też dojść inne czynniki. I to z myślą o nich można mówić o profilaktyce antycellulitowej.

Dobra dieta na cellulit

Wskazana jest dobra dieta. Taka, w której nie zabraknie podstaw do tworzenia kolagenu i wzmacniania skóry. Bardzo istotne jest, żeby pamiętać o witaminie A, C, E, niezbędnych kwasach tłuszczowych z ryb, orzechów i nasion.

Bardzo istotne jest to, aby systematycznie ćwiczyć. Nie chodzi nawet o to, żeby schudnąć, ale poprawić krążenie i spalanie tkanki tłuszczowej. Systematyczny ruch pomaga również zwiększyć napięcie mięśni pod skórą.

Drenaż limfatyczny na cellulit

Bardzo dobre efekty w usuwaniu cellulitu przynosi drenaż limfatyczny. Dlaczego? To proste, wzmacnia układ limfatyczny, który odpowiada za skuteczne usuwanie odpadów gromadzących się pod skórą. Jest to istotne, bo nakładające się na siebie niekorzystne składniki pod skórą mogą spowalniać krążenie, co jest jedną z głównych przyczyn powstawania pomarańczowej skórki.

Szczotkowanie cellulitu

Cellulit można usunąć również, korzystając ze specjalnej szczotki, która wspomoże pracę układu krążenia. Codzienne suche szczotkowanie pozwala usprawniać proces usuwania toksyn, wyrównuje skórę i zapobiega powstawaniu grudek pod jej powierzchnią. Warto zakończyć szczotkowanie masażem przy użyciu prysznica – raz strumieniem ciepłej, raz zimnej wody, co jeszcze bardziej usprawni proces usuwania zgromadzonych toksyn.

Kremy na cellulit

Choć kremy na cellulit nie usuną pomarańczowej skórki, to mogą skutecznie poprawić stan skóry oraz wspomóc walkę z niedoskonałościami. Najczęściej są tak tworzone, by wzmacniać tkankę łączną oraz pobudzać krążenie.
Do ich produkcji wykorzystuje się retinoidy (zwłaszcza witaminę A), kwasy hydroksylowe (takie jak kwas mlekowy, salicylowy lub glikolowy), który wspomaga produkcję kolagenu i elastyny wzmacniających powierzchnię skóry, ekstrakt z herbaty zielonej – znanej z tego, że stymuluje krążenie krwi, jak również kofeinę wspomagającą rozbijanie zgromadzonego tłuszczu.

Zabiegi kosmetyczne w salonie na cellulit

Można również skorzystać z zabiegów na cellulit w domu. Wśród dostępnych opcji są zabiegi laserowe, zastrzyki, fale radiowe czy na podczerwień – wszystkie mają skutecznie rozbijać tłuszcz i wyrównywać powierzchnię skóry. W salonach wykonuje się również ręczny drenaż limfatyczny, który uważany jest za jeden ze skuteczniejszych sposobów leczenia cellulitu. Wspomaga on przepływ limfy i może być jednym ze skuteczniejszych sposobów zapobieganiu pomarańczowej skórce i usuwaniu już powstałych zmian.

Cellulit można usuwać też w domu. Na rynku jest produkt znany pod nazwą Rio Anti-Cellulit Laser, który nomen omen mi się marzy (pisałam o tym tutaj) – zawierający w składzie dwa rodzaje serum oraz wykorzystujący siłę lasera do usuwania cellulitu. Do mnie idea przemawia, bo zabiegi trzeba wykonywać dwa razy dziennie, a w domu jest wygodniej i na pewno zdecydowanie taniej niż wypada seria zabiegów w dobrym spa.

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *