Niesamowite właściwości sody oczyszczonej. Dla zdrowia i urody

Soda to ten z niedocenianych uniwersalnych składników, który znajdziemy właściwie w każdej kuchni. Świetnie zastępuje proszek do pieczenie (spulchniając ciasto i sprawiając, że staje się lekkie i smaczne), jest także wykorzystywana do pochłaniania zapachów w lodówce i jako domowy środek do czyszczenia, np. fug.

Zastosowań sody jest znacznie więcej. Substancja ta, o czym nie wszyscy wiedzą,  genialnie wpływa na wygląd i zdrowie.

Przeczytajcie!

Maseczka z sody oczyszczonej

SONY DSCTo niezwykle prosty przepis. Należy wymieszać 1 lub 2 łyżki sody oczyszczonej z sokiem z połowy cytryny oraz dwoma łyżkami miodu.

Tak powstałą maseczkę nakładamy na twarz, pozostawiamy na skórze 15 minut i spłukujemy: uzyskujemy efekt oczyszczenia, odświeżenia i wyrównania powierzchni skóry.

Oczyszczanie twarzy sodą

Soda może również nam pomóc w codziennym dogłębnym oczyszczaniu skóry. W tym celu łączymy łyżeczkę sody oczyszczonej, pół łyżeczki soli morskiej, niewielką ilość delikatnego żelu do mycia twarzy. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w niewielkiej miseczce i myjemy nimi twarz, delikatnie pocierając skórę.

Efekt peelingu gwarantowany. Jednak uwaga! Oczyszczanie twarzy sodą to nie najlepszy pomysł, jeśli masz skórę wrażliwą. Niestety ryzyko podrażnień jest dość wysokie, dlatego lepiej nie ryzykować.

Zdrowy odświeżacz powietrza

Gotowe odświeżacze powietrza nie są wolne od zbędnych dodatków, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie oraz na środowisko. Dlatego zdrowiej jest przygotować kosmetyk w domu,  bez wpływu na jego skuteczność.

Wystarczy, że zmieszamy dwie szklanki wody z jedną łyżką sody oczyszczonej i 15 do 20 kroplami ulubionego olejku (np. lawendy). Przelewając do pojemnika z końcówką do rozpylania, zyskujemy prosty i skuteczny domowy odświeżacz powietrza.

Soda na ugryzienia owadów

Sodę oczyszczoną możesz również użyć na miejsca po ugryzienia komarów czy innych owadów.

Pasta stworzona z wody i sody zadziała kojąco, zmniejszy obrzęk i przykre dolegliwości związane z pogryzieniem. Warto wypróbować zwłaszcza na skórze skłonnej do alergii, w przypadku której gotowe środki nie są wskazane.

Soda – awaryjna pasta do zębów

Soda oczyszczona może posłużyć nam do oczyszczania zębów, zastępując pastę.

Wystarczy, że połączymy biały proszek z wodą i naniesiemy szczoteczkę. Efekt  oczyszczenia i odświeżenia gwarantowany.

Soda i cytryna – niedoceniana metoda profilaktyki antynowotworowej?

Zarówno cytryna jak i soda wykazują cenne właściwości antynowotworowe. Literatura dotycząca tego zagadnienia jest z każdym rokiem coraz bogatsza.

Niemal wszyscy autorzy podejmujący ten temat zalecają picie dwóch łyżeczek soku z cytryny z pół łyżeczki sody oczyszczonej rozprowadzonych w niewielkiej ilości wody. W ten sposób uzyskujemy efekt odkwaszania organizmu oraz zapobiegamy infekcjom bakteryjnym, grzybiczym i wirusowym.

Dla efektu odkwaszenia organizmu poleca się również picie dwa razy dziennie jednej płaskiej łyżki sody rozpuszczonej w pół szklanki wody.

Co sądzicie o stosowaniu sody dla zdrowia i urody? Przekonują Was te metody?

18 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *