Naturalne sposoby walki z cellulitem

Pytanie, jak usunąć cellulit nie jest wdzięcznym tematem do rozmów. Tym bardziej, że dzisiaj z pomarańczową skórą ma problem właściwie każda kobieta. Zdecydowana większość dorosłych przedstawicielek genotypu XX ma cellulit i niemal każda nie chce go mieć.

Dobra wiadomość jest taka, że można zredukować pomarańczową skórkę. Skóra może stać się gładsza i jędrniejsza. Nie jest to proste, ale możliwe. Zwłaszcza jeśli przestaniesz wierzyć  w ciągle powtarzane mity na temat cellulitu.

Ile kobiet ma cellulit?

Na 1000 zapytanych kobiet do cellulitu przyznało się 40%. 76% z nich uznało, że pomarańczowa skórka odbiera im pewność siebie.

Skąd się bierze cellulit?

cellulitCellulit to tkanka tłuszczowa zgromadzona tuż pod skórą. Najczęściej koncentruje się tuż pod miednicą, na udach, ewentualnie na brzuchu. Istnieje szereg dowodów, które wskazują, że cellulit jest powodowany przez:

  • czynniki hormonalne
  • nieodpowiednią dietę
  • styl życia
  • predyspozycje genetyczne
  • wiek.

Jednak to, co ma największe znaczenie w kontekście powstawania cellulitu to gromadzenie się toksyn.

Skąd biorą się toksyny w organizmie i jaki to ma wpływ na powstanie cellulitu?

Niestety to, co jemy na co dzień to kompromis między jakością a ceną. Światowa, komercyjna produkcja żywności koncentruje się bowiem na tym, aby stworzyć dużo produktów w konkurencyjnych cenach. Niestety cięcie kosztów wymusza działania, które nie pozostają bez wpływu na nasze zdrowie.

Pomyśl tylko, ile w sklepie jest dzisiaj żywności przetworzonej. Będąc szczerym, to większość to produkty w jakimś stopniu gotowe – zaczynając od wszelkich sosów, kremów, poprzez gotowe sałatki, surówki, kiszonki, a kończąc na jogurtach, serach, napojach, nie wspominając całkowicie o niezdrowych słodyczach i fast foodach.

Większość z nas świadomie lub bez refleksji „pakuje w siebie” masę chemikaliów, żyjąc w przekonaniu, że zdrowa żywność jest bardzo droga i niedostępna. Tymczasem to nie do końca prawda. W ten sposób wpadamy w wir uzależnienia od jedzenia. Uzależnieni od soli, cukru, dużej ilości tłuszczu, jemy i tyjemy na potęgę.

W naszych koszykach sklepowych głównie znajdują się: pakowane w folie produkty, cukry rafinowane, sole, przetworzone skrobie, gotowe białka zwierzęce, pestycydy, konserwanty, środki chemiczne. Najmniej koncentrujemy się na podstawowych nieprzetworzonych składnikach spożywczych, z których można przygotować posiłków. Zbyt mało ich w naszej diecie i za rzadko występują w zdrowych kombinacjach.

Gdzie przechowywane są toksyny?

Na pewno nie zdziwicie się, gdy napiszę, że w tłuszczu. Ano właśnie tam. W pierwszej kolejności. Gdy dodamy do tego informację o wyjątkowo „zmęczonych jelitach”, które codziennie zmuszane są do pracy ponad siły, nagle okaże się, że mamy obraz sytuacji, jak na dłoni. Zwłaszcza w kontekście zaparć, które są obecnie problemem powszechnym…

Dlatego kluczem do usunięcia cellulitu jest usunięcie toksyn z organizmu oraz niepozwolenie na to, by na nowo się zgromadził.

Zmień dietę na alkaliczną – odkwaś organizm

By usunąć toksyny z organizmu pierwszym krokiem jest zmiana diety na zasadową. Jak to zrobić? To proste – włączyć do menu owoce i warzywa. Alkaliczne produkty spożywcze świetnie usuwają toksyny oraz zapobiegają szybkiemu starzeniu się skóry. Efekt zobaczysz nie tylko poprzez zmniejszenie cellulitu, zwyczajnie poczujesz się zdrowiej i młodziej.

Wyrzuć z menu sól rafinowaną

Sól rafinowana nie wnosi absolutnie niczego dobrego. To półprodukt, którego powinniśmy się wystrzegać. Można go łatwo zastąpić solą morską lub himalajską.

Sól jest bowiem bardzo kwaśna i wypłukuje minerały z organizmu. Prowadzi do odwodnienia i sprzyja gromadzeniu się toksyn. Tymczasem zamienniki soli rafinowanej nie mają takiego negatywnego wpływu na zdrowie, a w smaku są właściwie nie do odróżnienia.

Pij wodę

Woda jest niezbędna do życia. Pozwala na nawilżenie skóry oraz jej oczyszczenie. Jest także niezbędna w procesie usuwania cellulitu.
Jeśli nie dostarczasz tyle wody, ile potrzebujesz, twoja skóra jest pomarszczona, szara i zmęczona, szybciej się starzeje.

Pij czystą wodę każdego dnia. Jeśli nie jesteś do niej przyzwyczajona, wyciśnij do wody odrobinę świeżego soku z cytryny. Pij herbaty ziołowe, ale unikaj czarnej herbaty i kawy, które zakwaszają organizm.

Masuj skórę

By usunąć złogi toksyn, warto pomóc naszej skórze w sposób mechaniczny – intensywnie masując wybrane obszary ciała. Do tego celu przyda nam się szorstka rękawica, czy też szczotka do masażu.
Wystarczy masować skórę systematycznie – dwa razy w tygodniu, by w krótkim czasie zobaczyć dobre efekty.

Porządnie się spoć

Gdy się pocisz, nie tylko wydzielają się endorfiny i się relaksujesz, ale również usuwasz z organizmu zalegające w nim toksyny.

Chroń przed słońcem

Używając kremu z filtrem UV, chronisz skórę przed słońcem i negatywnym jego wpływem. Przede wszystkim przed uszkodzeniem kolagenu, co ma bezpośrednie przełożenie na zmniejszenie trwałości skóry.

Wykonuj peeling

Miejscowe kremy złuszczające usuwają stare komórki, poprawiają też kondycję skóry. Warto je stosować, bo wyrównują naskórek oraz wspomagają usuwanie toksyn. Szczególnie wskazane jest stosowanie kremów z kofeiną. Sprawdź, jak przygotować domowy peeling kawowy.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *