Najważniejsze składniki usuwające rozstępy. Czego warto szukać w kosmetykach?

Skład kosmetyków na rozstępy może być różny – bardzo podstawowy, zawierający dwie lub trzy substancje czynne lub złożony, oparty na najnowszych wynikach badań. To właśnie na podstawie formuły preparatu można ocenić jego skuteczność. Co warto wziąć pod uwagę, gdy poszukujemy skutecznego rozwiązania na rozstępy.

Regestril™

rozstepyWyniki badań dotyczących tego składnika są bardzo obiecujące. Udowadniają, że Regestril skutecznie usuwa rozstępy, zmniejszając ich głębokość o 73%. To jedna z najlepszych substancji dostępnych obecnie na rynku i jedna z lepiej poznanych.

Składnik ten pomaga odtworzyć sieć włókien w macierzy zewnątrzkomórkowej, tworzy bardzo silny kompleks naprawczy, który wykorzystuje się nie tylko w terapii antyrozstępowej, ale również w kremach przeciwzmarszczkowych. Składnik ten znajdziemy w tym preparacie klik.

Wyciąg z aloesu

To naturalny i bardzo znany składnik pomagający usuwać rozstępy. Od wieków jest stosowany do usuwania trudno gojących się ran. Wyciąg z aloesu jest często stosowanym składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. W linii antyrozstępowej możemy go znaleźć chociażby tutaj – klik.

Fucogel

To składnik skutecznie wzmacniający strukturę skóry. Pomagający zachować jej równą, dobrze działającą powierzchnię. Usuwa zmiany na skórze, choć często stosowany jest jako składnik uzupełniający działanie podstawowych substancji czynnych. Fusogel znajdziemy w tej linii na rozstępy.

Kwas glikolowy

Kwas glikolowy to kwas typu alfa-hydrokwas, który w stężeniu dostosowanym do potrzeb konkretnej osoby i jej skóry, stosowany jest w celu wyrównywania oraz odbudowy uszkodzeń na naskórku.  Zbudowany jest z niewielkich komórek, dlatego może wnikać głęboko w skórę i tam na nią oddziaływać. Udowodniono, że odbudowuje strukturę skóry oraz zmusza ją do szybszej regeneracji.
Kwas glikolowy na rozstępy otrzymamy tutaj.

Darutoside™

Substancja ta składa się z dwóch innych – każda ma silnie regenerujące działanie. Skutecznie leczy i usuwa rozstępy oraz wzmacnia powierzchnię skóry. Poza tym wykazuje działanie przeciwzapalne. Ma postać bezbarwną lub jasnożółtą. Darutoside™  znajdziemy w tym kosmetyku.

Masło kakaowe

To kolejny znany naturalny składnik, który usuwa rozstępy, poprzez dogłębne nawilżenie i wzmocnienie skóry. Wszystko za sprawą wysokiej zawartości naturalnych antyutleniaczy, które zapobiegają destrukcyjnemu rozpadowi komórek.  Masło kakaowe jest stosowane od wieków – zastosowane na skórę zmiękcza ją oraz chroni przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.  Naturalne masło kakaowe polecane na rozstępy można kupić tutaj.

Ekstrakt z nasion grejpfruta

Do uzyskania ekstraktu z nasion grejpfruta używa się miąższu, który następnie poddaje się działaniu chemicznych odczynników i katalizatorów. Proces uzyskania ekstraktu następuje pod wysokim ciśnieniem lub w próżni.  Składnik ten skutecznie usuwa rozstępy oraz wyrównuje strukturę skóry. Znaleźć go można w tym preparacie.

Oczywiście to nie cała lista skutecznych składników na rozstępy. Dobre efekty przynosi również alantoina, arbutyna, ekstrakt z nagietka, ekstrakt z alg – jednak trzeba je traktować jako składniki uzupełniające działanie innych substancji, same w sobie mogą okazać się nieskuteczne, po prostu za słabe. Powyższe substancje cieszą się dobrymi opiniami i u wielu osób po prostu zdają egzamin oraz spełniają oczekiwania w nich pokładane.

A Wy, macie rozstępy? Jak je usuwacie? A może w ogóle się nimi nie przejmujecie?

39 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *