Najlepsze sposoby na rozstępy

Rozstępy to defekt skóry, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Prążki pojawiające się na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach, a nawet plecach potrafią doprowadzić do kompleksów nawet niejednego twardziela. Moda na zadbane ciało panuje nadal, dlatego tak wiele osób poszukuje sprawdzonych sposobów na rozstępy.
Powstawanie nieestetycznych prążków w większości przypadków związane jest z gwałtownym rozciąganiem skóry i utratą jej elastyczności na skutek szybkiego chudnięcia lub przybierania na wadze. Choć powszechnie uważa się, że z rozstępami tak naprawdę niewiele da się zrobić, dzięki niektórym metodom można – w mniejszym lub większym stopniu zmniejszyć ich widoczność. Jakie są możliwości by przejść od stanu widocznego na lewym zdjęciu do tego na prawym?

przed i po3

Bezinwazyjne sposoby na rozstępy

Są najbardziej popularne, ponieważ nie wiążą się z bólem i dyskomfortem po zabiegu. Do tej kategorii można zaliczyć zarówno gotowe kosmetyki dostępne w sklepach internetowych i aptekach, jak również specyfiki przygotowane we własnym zakresie.

Dermokosmetyki jako sposób na rozstępy
Dostępne w drogeriach internetowych i aptekach preparaty kosmetyczne to świetny sposób na pokonanie rozstępów. przed i poPod warunkiem, że znajdziemy odpowiedni specyfik. Niestety nie wszystkie kosmetyki – nawet mimo zapewnień producentów – nie są w stanie tego zagwarantować. Nieodpowiednia kompozycja składników albo po prostu zbyt mała ilość aktywnych substancji sprawiają, że rozstępy – mimo naszej dobrej woli i odpowiedniego postępowania – nie chcą zniknąć. Może i stają się nieco jaśniejsze, ale nadal są bardzo widoczne.
Ja, zanim zdecydowałam się na zakup konkretnego kosmetyku, sporo czasu poświęciłam na przeszukiwanie opinii o „kandydatach”. Wiele przejrzanych rankingów kosmetyków na rozstępy, opinie innych użytkowników (przede wszystkim na zagranicznych forach i obcojęzycznych serwisach www) pozwoliło mi wybrać ten, dzięki któremu uwierzyłam, że moja skóra może być niemalże idealna. Revitol Stretch Mark świetnie poradził sobie przede wszystkim z czerwonymi rozstępami na brzuchu i po wewnętrznej stronie ud. Nie zawiodłam się również, gdy zaczęłam stosować go na jasne rozstępy na pośladkach. Co prawda prążki nadal tam są, ale w zasadzie trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby je dostrzec. Pasma są nie tylko jaśniejsze, ale również mniej wyczuwalne w dotyku.

Kosmetyki bazujące na domowej recepturze
Możliwością jest także przygotowanie własnych kosmetyków opartych na domowej recepturze. Preparaty na bazie oliwy z oliwek, kapsułek z witaminą E czy witamina A – to najczęściej pojawiające się składniki. Niekiedy można przygotować domowy peeling (choćby z fusów kawy, który świetnie zwalcza także cellulit), ale trzeba uważać, by nie pogłębić istniejących już prążków.
Domowe kosmetyki na rozstępy na pewno nie będą tak wysoce skuteczne, jak te kupowane w drogeriach internetowych czy aptekach. Zbyt małe stężenie aktywnych substancji to najważniejszy powód. Takie preparaty są dobre, ale przede wszystkim w przypadku zapobiegania powstawaniu prążków.

Masaż jako uzupełnienie kosmetyków
Chcąc wzmocnić skuteczność kosmetyków, warto przekonać się do masażu. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko umożliwienie lepszego wchłaniania cennych substancji, ale także zwiększenie jędrności skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej jako sposoby na rozstępy

Chcąc pokonać rozstępy, można rozważyć opcję profesjonalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Innowacyjne rozwiązania i zaawansowane techniki sprawiają, że – w niektórych przypadkach – już za pierwszym podejściem można pozbyć się nieestetycznych prążków.
Tak jest m.in. w przypadku dermabrazji laserowej. Zabieg jest skuteczny, a polega na laserowym odparowaniu uszkodzonych komórek, co pozwala pobudzić proces regeneracji i odnowę komórkową. Jeden seans wystarczy w przypadku niewielkiej powierzchni rozstępów oraz niezbyt dużej ich głębokości. Choć dermabrazja laserowa daje zadowalające efekty, ból po zabiegu oraz jego koszt są dla większości osób czynnikiem odstraszającym. Wydatek rzędu kilku tysięcy złotych (w zależności od stopnia problemu) za jednorazowy seans to naprawdę dużo.
Inną opcją jest Fraxel Laser, jednak nie daje on już tak zadowalających efektów. Na pewno nie można liczyć na usunięcie prążków podczas pierwszego zabiegu, a trzeba zdecydować się na całą serię. Szczególnie, jeśli powierzchnia skóry dotknięta rozstępami jest spora. Ceny wahają się w granicach nawet kilku tysięcy złotych za usuwanie prążków na brzuchu. I w tym przypadku jest to spory wydatek, tym bardziej niegwarantujący całkowitego usunięcia prążków.

Na co się zdecydować?

Ja, pomimo wzrastającej popularności zabiegów medycyny estetycznej, postawiłam na kremy. Revitol Stretch Mark sprawdził się u mnie świetnie, choć do tego, żeby moja skóra osiągnęła ideał jest jeszcze daleko. Jestem jednak pewna, że walka z rozstępami nie będzie mnie kosztować kilka tysięcy złotych, a dużo mniej. A to, jaką metodę Ty wybierzesz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji, oczekiwań i możliwości finansowych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *