Najlepsza dieta antycellulitowa

Lato zbliża się wielkimi krokami. Jak szybko pozbyć się cellulitu? Przecież niebawem nadejdzie pora prezentacji swoich walorów na plażach w całej Polsce! Najlepszym sposobem na osiągnięcie maksymalnej skuteczności jest dieta anty-cellulitowa. Niekoniecznie musi ona trwać kilka miesięcy. Cellulitu można się pozbyć w kilka tygodni! Tylko, jaką dietę wybrać?

1. Redukcja płynów tkanki tłuszczowej.

Najważniejszą zasadą każdej diety antycellulitowej jest redukcja nadmiaru płynów znajdujących się w tkance tłuszczowej. W tym calu najlepiej znacznie zwiększyć ilość wypijanej wody (nawet do kilkunastu szklanek dziennie). Na pewno podstawą będzie również redukcja soli. Ponadto należy dodać sobie do ‘menu’ naturalną żywność moczopędną (żurawina, seler, szparagi, koper oraz niemalże wszystkie owoce).

2. Spalanie tłuszczu.

Mówi się, że najgorszym działaniem powodującym powstawanie cellulitu jest utrata wagi. Jednak innym, o wiele gorszym jest przybieranie na wadze! Serwując sobie porządną dietę z dodatkiem ruchu można stracić nawet kilka kilogramów tygodniowo. Specjalne ćwiczenia rozciągające sprawią, że skóra będzie przygotowana na taką przemianę, a co za tym idzie odpowiednio zabezpieczy się przed cellulitisem.

3. Wypełnij swoją skórę.

Cellulit wygląda gorzej na odwodnionej skórze. Tak, więc orzechy, ziarna, oliwki oraz olej rybny będą bardzo ważnymi elementami Twojej diety.

4. Redukcja poziomu estrogenów.

Estrogeny są bezpośrednio zaangażowane w powstawanie cellulitu, bowiem pobudzają produkcję tkanki tłuszczowej, a ponadto blokują redukcję niechcianych płynów. Najlepszym produktem kontrolującym, a dokładniej redukującym w sposób naturalny poziom estrogenów jest siemię lniane. Wystarczy zaopatrzyć się w gotowe tabletki lub preparat zawierający siemię lniane.

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *