Najczęściej wyszukiwane problemy skórne w 2014 roku

Google – największa i najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, dzięki której wielu z Was trafia również do mnie na bloga, wydała wykaz haseł i słów najczęściej wpisywanych w pasek wyszukiwarki w 2014 roku. I co się okazało?

Na samym szczycie pytań z kategorii „kosmetycznych” znalazły się trzy.

google

Po pierwsze: „jak pozbyć się trądziku” – numer jeden na liście najczęściej wyszukiwanych haseł – zaskoczeni? Bo ja nie bardzo…

Drugie miejsce dla: „jak zmniejszyć rozstępy”. Na trzeciej pozycji może zaskakujące dla wielu pytanie: „jak często myć włosy?”.

To ostatnie pytanie nie jest dziwne, choć pozornie może wydawać się nie na miejscu. Jednak tylko jeśli nie wiemy o ostatnich eksperymentach pewnych Amerykanek, które postanowiły przez kilkanaście dni nie myć włosów tradycyjnymi kosmetykami. Co się okazało? Ich fryzury odżyły, włosy poprawiły i wzmocniły.

O trendzie niemycia włosów mówi się ostatnio bardzo dużo – zwłaszcza w kontekście negatywnego wpływu szamponów na skórę głowy i kondycję włosów.

Chemiczne receptury zbyt często obciążają i osłabiają kosmyki, sprawiają, że włosy stają się cieńsze, słabsze, mniej podatne na układanie. Dlatego coraz częściej podkreśla się, że warto wybrać całkiem inny sposób pielęgnacji włosów – mianowicie przetrwać trudny etap bez mycia włosów albo stosować jedynie wodę do odświeżania fryzury. Zalecenia te zwłaszcza w Stanach znalazły rzesze zwolenników i propagatorów.

Jak byśmy odpowiedzieli na powyższe pytania, mając wiedzę, jaką mamy dzisiaj, zakładając również, że odpowiedzi mają być krótkie i konkretne?

Jak pozbyć się trądziku?

Przede wszystkim trzeba pomyśleć o przyczynie pryszczy. Trądzik często powstaje z powodu nieprawidłowej diety, która ma wpływ także na złe działanie hormonów – podstawą jest jedzenie możliwie jak najmniej przetworzonej żywności, ograniczanie ilości cukru, zwiększenie ilości sezonowych warzyw i owoców. Wskazane są też suplementy diety, które ułatwiają to zadanie, dostarczając do naszej diety wyselekcjonowanych składników o naturalnym pochodzeniu – dobre opinie zbiera na przykład Nonacne.

Na noc wskazane są kremy z retinoidami lub innymi składnikami o działaniu złuszczającym, które odświeżą powierzchnię skóry, oczyszczają skórę, odblokowują pory oraz zapobiegają pryszczom.

Jak zmniejszyć rozstępy?

Najlepszy sposób na zmniejszanie rozstępów to zapobieganie im. Jeśli wiemy, że mogą się pojawić, bo odchudzamy się, jesteśmy w ciąży, w okresie szybkiego wzrostu, warto sięgnąć po kremy, które zapobiegają uszkodzeniom skóry. Dobrze również pobudzać skórę do sprawniejszego działania podczas codziennych masażów wodnych.

W innych okresach warto pilnować wagi ciała i nie chudnąć ani nie tyć zbyt mocno.
Gdy rozstępy się pojawią, warto wybrać się do dermatologa, szczególnie, gdy są one jeszcze czerwone. Na samym początku, gdy powstaną, można je łatwiej usunąć.

Jak często myć włosy?

Zazwyczaj, czyli dotąd, aż usłyszeliśmy rewolucje w tym temacie – padała prosta odpowiedź – tak często, jak potrzebują Twoje włosy, nawet codziennie, delikatnymi szamponami.

Coraz głośniej się mówi jednak o oczyszczaniu włosów przy użyciu wody, która pozwala się pozbyć nadmiaru łoju i brudu ewentualnie delikatnych szamponów bez zbędnych dodatków, które podrażniają i są często przyczyną zaburzenia równowagi skóry głowy.

Nie dziwi zatem dzisiaj, że wiele kobiet zwyczajnie samodzielnie przygotowuje płukanki do włosów, szampony, maseczki i odżywki. Ze świetnymi efektami zresztą. Szczegóły na blogach maniaczek włosowych 🙂

Coraz częściej na blogach pojawiają się również opinie kobiet, które zdecydowały się nie myć włosów przez kilka tygodni. Większość z nich na własnej skórze przekonuje się, że to dobra decyzja. Szokujące, prawda?

A Wy czego najczęściej szukacie w wyszukiwarce Google?

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *