Młody zielony jęczmień: właściwości i Green Barley Plus – czy to się opłaca?

W każdym sezonie pojawia się nowość na odchudzanie. Zaczyna się moda na określony składnik. Obecnie szczególnie głośno jest o młodym zielonym jęczmieniu i kapsułkach, które zawierają ten składnik – Green Barley Plus. Większość osób chce je mieć, z zapartym tchem śledząc informacje na ten temat, gwiazdy odchudzają się z zielonym jęczmieniem, celebrytki chwalą jego niezwykłą moc, dietetycy przyklaskują, powołując się na obiecujące wyniki badań. Jest pełna mobilizacja i samo nakręcające się szaleństwo.

To tak, jak z modą, która dyktuje nam, jak mamy się ubierać. I podobnie jak z odzieżą, tak również w tej sytuacji – warto się inspirować, jednak unikać ślepego dążenia za propozycjami od kreatorów. Zielony jęczmień może pomóc, jednak nie warto poprzestać tylko na nim. Żeby na stałe schudnąć, trzeba zmienić swój sposób odżywiania i zwiększyć aktywność fizyczną. To jedyna droga.

indeks

Co to właściwie jest młody zielony jęczmień?

Nie dość, że zielony to jeszcze młody – powiecie. Okazuje się, że dwa te określenia mają znaczenie.

Do produkcji suplementów odchudzających używa się młodego – 10 dniowego jęczmienia, który jest zielony, pełen witalności i cennych składników odżywczych. Gdy pędy osiągają około 28-30 cm, roślina posiada najlepszy skład, ma zmagazynowane wartości odżywcze, a ścięcie jej w tym momencie pozwala skorzystać z nich wszystkich.

Skład młodego zielonego jęczmienia jest całkiem inny niż ten dostępny w ziarnie, jak również w dorosłej, już dojrzałej roślinie. Naukowcy odkryli bowiem, że to właśnie młody zielony jęczmień ma szczególne właściwości detoksykujące i odchudzające. Kiełkująca roślina oddziałuje w zdecydowany sposób, pozwalając uzyskać maksymalne korzyści zdrowotne.

Jaki skład ma młody zielony jęczmień?

Młody zielony jęczmień zaliczany jest do tak zwanej superżywności, ponieważ składem się wyróżnia na tle innych produktów spożywczych. Zawiera niezbędne do budowania komórek i tkanek aminokwasy, dokładnie wszystkie te, których potrzebuje nasz organizm, by sprawnie funkcjonować. Oprócz tego młody zielony jęczmień dostarcza kompletu witamin (C, B1, B2, B6, B12, E) i wiele minerałów (np. cynk i żelazo, selen, który chroni przed wolnymi rodnikami, potas, wapń, magnez, mangan, cynk, krzem).

Swoje odchudzające i poprawiające funkcjonowanie organizmu właściwości cynk zawdzięcza chlorofilowi, który pozwala zachować równowagę kwasowo-zasadową. Zastosowanie młodego zielonego jęczmienia odkwasza organizm, czego efektem jest również wyregulowanie jego funkcji. Zmniejsza się łaknienie, można zapomnieć o napadach wilczego głodu i nadmiernej ochoty na słodycze.

Chlorofil pobudza produkcję hemoglobiny, dlatego korzystnie wpływa na dotlenienie, dodaje jednocześnie energii i pozwala uzyskiwać lepsze efekty treningowe. Dodatkowy efekt to ochrona przed anemią, która zagraża głównie kobietom.

Udowodniono również, że chlorofil oczyszcza jelita i wątrobę oraz zapobiega nowotworom.

Młody zielony jęczmień to ponadto pokaźna dawka błonnika, składnika odpowiedzialnego za uczucie sytości. Znanego jako świetny środek oczyszczający układ trawienny i wspomagający jego pracę.

Niektóre wyniki badań sugerują, że zielony jęczmień może być stosowany w prewencji cukrzycy czy nadciśnienie tętniczego. Nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że chroni przed otyłością.

Jak młody zielony jęczmień pomaga w odchudzaniu?

  • zapewnia uczucie sytości,
  • chroni przed podjadaniem,
  • poprawia perystaltykę jelit,
  • ułatwia wypróżnianie,
  • dodaje energii,
  • poprawia samopoczucie.

Wszystkie powyższe sposoby działania młodego zielonego jęczmienia w bezpośredni sposób wpływają na odchudzanie. Dlatego opinie na temat Green Barley Plus są świetne. Osoby, które zdecydowały się spróbować, doceniają produkt za łatwiejsze odchudzanie i możliwość szybkiego osiągnięcia super efektów.

Jeśli jesteście zainteresowane, kliknijcie tu po więcej szczegółów. Poczytajcie opinie na temat Green Barley Plus i zielonego młodego jęczmienia. Brzmi obiecująco…

22 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *