Mity na temat wybielania zębów

Białe, równe i zdrowe zęby to podstawa. Gwarantują piękny uśmiech, który jest niewątpliwie ogromnym urodowym atutem. Nic tak nie psuje wyglądu jak zaniedbane i żółte wypełnienie jamy ustnej. Na szczęście istnieją sposoby, by dbać o swój wygląd, bez konieczności wychodzenia z domu. Na rynku pojawiły się profesjonalne urządzenia, które gwarantują skuteczne wybielanie zębów w zaciszu własnej łazienki. Na jakiej zasadzie funkcjonują? Koniecznie przeczytaj. Dowiedz się, czy są bezpieczne. I jakie są znane mity na temat wybielania zębów w domu i u stomatologa.

Najpopularniejszy zabieg estetyczny u stomatologa

Wybielanie zębów to najpopularniejszy zabieg wykonywany w gabinetach stomatologicznych. Metody, które mają poprawić kolor uzębienia, nadając mu piękną biel, są chętnie wybierane. Jednak często także odrzucane z powodu nieprawdziwych stereotypów. Obalmy największe mity!

Nie wierz w te mity

Mit nr 1 – żeby skrócić czas oczekiwania na efekty, wybierz preparat z silniejszym środkiem wybielającym

Niestety nie jest to prawda. Jeśli zdecydujemy się na środki zawierające wysoką zawartość nadtlenku, może dojść do podrażnienia zębów. Najskuteczniejszą formą wybielania jest kilkukrotne nakładanie środka wybielającego. Od indywidualnej predyspozycji będzie zależało, jak szybko pojawią się efekty. Generalnie lepsze efekty przynosi kilka zabiegów niż jeden.

MIT nr 2 – trzeba się pogodzić z nadwrażliwością zębów w trakcie wybielania

Nadwrażliwość dziąseł i zębów może pojawić się po wybielaniu zębów. Zazwyczaj problem znika po kilku dniach. Można sobie z nią radzić, stosując specjalną pastę z azotanem potasu, którą zaleca się stosować przed wybielaniem zębów, w jego trakcie i po zakończeniu.

Mit nr 3 Najlepiej wybielać zęby owocami, np. cytryną

Słyszałaś o wybielaniu zębów skórką od banana, cytryny czy truskawkami? To popularne metody w internecie, jednak niestety nie są skuteczne. A do tego mogą być niebezpieczne, mogą bowiem uszkodzić zęby, na przykład doprowadzić do odbarwienia czy zażółknienia.

Przy okazji warto dodać jeszcze o tym, by po zjedzeniu owoców unikać szczotkowaniu zębów przez około 20 minut. Kwas znajdujący się w owocach w połączeniu ze szczotkowaniem zębów może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Mit numer 4 – ssanie oleju może wybielić zęby

Ssanie oleju np. kokosowego poprzez trzymaniu go w ustach jest uznawane za zdrowe. Ma przynosić wiele korzyści. Nie powoduje jednak wybielenia zębów. Dlatego nie łudźmy się, że ta metoda będzie skuteczna.

Mit nr 5– wybielanie zębów uszkadza szkliwo

Dążenie do perłowej bieli nie ma negatywnego wpływu na stan zębów. Szkliwo nie ucierpi, o ile zdecydujemy się na spradzone sposoby wybielania zębów. Przeprowadzono wiele badań, które udowodniły, że zabieg wybielania zębów nie uszkadza szkliwa.

Mit numer 6 – można wybielać korony i licówki

Niestety nie ma takiej opcji. Jeśli masz korony, licówki, wypełnienia, nie masz co liczyć na wyrównianie ich kolorytu, poprzez nadanie im bielutkiej barwy. Wprost przeciwnie, musisz się nastawić, że jeśli zdecydujesz się na zabieg wybielania, nabawisz się przebarwień. Dlaczego tak jest? Powód jest prosty. Materiał, z jakiego wykonuje się koronki nie jest wrażliwy na wybielanie. Dlatego jeśli chcesz poprawić koloryt swoich zębów stałych, zrób to przed zabiegiem, w którym użyje się licówek czy koronek.

Mit numer 7 – wystarczy raz wybielić zęby

Niestety jeden zabieg wybielania zębów nie wystarczy. Potrzeba wielu zabiegów, żeby osiągnąć sukces. Niektórzy stomatolodzy wskazują, że optymalny czas na powtarzanie zabiegów to trzy lata. To, jaki to będzie termin to sprawa bardzo indywidualna.

Dlatego też, dla własnej wygody, warto mieć profesjonalne urządzenie do wybielania zębów w domu. Pozwala ono systematycznie poprawiać kolor uzębienia, usuwając pozostałości po kawie, herbacie oraz innego typu naloty. Mając urządzenie wybielające w swojej łazience, można przeprowadzić zabieg bezpiecznie i skutecznie w domu, zapewniając sobie świetny efekt.

Jakie są zalety wybielania zębów w domu?

  • jest to zabieg szybki, prosty i tani,
  • można go powtarzać w wygodnym dla siebie czasie,
  • najlepsze urządzenia zapewniają brak skutków ubocznych,
  • stosowanie się do instrukcji pozwala uzyskać najlepsze możliwe efekty.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *