Mezoterapia na cellulit

Korzystałaś kiedyś z oferty salonów kosmetycznych oraz oferty medycyny estetycznej w trakcie leczenia cellulitu? Nie? Koniecznie spróbuj powalczyć za jej pośrednictwem z „pomarańczową skórką”. Szczególnie godny uwagi jest zabieg mezoterapii, polegający na wstrzykiwaniu niewielkiej ilości substancji leczniczej za pośrednictwem igły pod skórę, bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej. Zabieg można wykonać w sposób manualny lub za pośrednictwem automatu (pistoletu z zastrzykami). Aktywnie działający środek będący mieszanką kilku substancji aplikowany jest na miejsce objęte cellulitem. Wstrzykuje się go w skórę co kilka centymetrów. Leczenie obejmuje kilka zabiegów – zazwyczaj 2-6 wykonywanych z kilkutygodniowym odstępem.

Kiedy się zdecydować?
Mezoterapia co prawda nie poradzi sobie z bardzo zaawansowanym cellulitem w stopniu, którego moglibyśmy oczekiwać, jednak zmniejszy jego wielkość i „intensywność”. U osób z mniejszym cellulitem udaje się uzyskać efekt pełnego wygładzenia powierzchni skóry. Niezależnie jednak od skali problemu można liczyć na bardzo dobry efekt – poprawę budowy wewnętrznej tkanki tłuszczowej oraz poprawę naturalnego metabolizmu.
Podsumowując – mezoterapia może być stosowana w przypadku cellulitu na każdym etapie, niezależnie od obszaru – na udach, biodrach i pośladkach oraz w przypadku osób narzekających na zwiotczałą skórę o słabej kondycji i nieakceptowalnym wyglądzie.

Jakie są przeciwwskazania?
Niestety nie wszyscy mogą skorzystać z zalet mezoterapii. Zabieg nie jest polecany dla osób mających tendencję do powstawania bliznowców, cierpiących z powodu stanów zapalnych, dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, cukrzyków, niektórych alergików, w przypadku osób na stałe przyjmujących leki na krzepliwość krwi, u osób cierpiących na chorobę nowotworową.

Co wstrzykuje się pod skórę?
Pod skórę wstrzykuje się specjalnie przygotowane do tego celu roztwory – o składzie i stężeniu substancji dostosowanym do skali problemu, w tym do stopnia rozrostu cellulitu –  które następnie za pośrednictwem masażu można rozprzestrzenić na całej powierzchni występowania cellulitu. Roztwór zabiera aktywne substancje pomagające w spalaniu tłuszczu, aktywizujące metabolizm oraz krążenie krwi, likwidujące niekorzystne zastoje, wpływające na powstawanie obrzęków. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się: L-karnitynę, krzemionkę organiczną, kofeinę, wyciąg z karczocha, rutynę, zestaw witamin, tiratricol.

Z czym trzeba liczyć się po zabiegu?

Skóra po mezoterapii pokryta jest drobnymi kropkami, które znikają zazwyczaj po 3-7 dniach po wykonaniu zabiegu.
Po zabiegu należy stosować się do pewnych zaleceń: należy unikać opalania oraz poddawania skóry na działanie zmiennych warunków – na przykład gorącej i zimnej wody. Należy również obserwować skórę. Gdy pojawi się na niej zmiana – na przykład krwiak, należy zastosować specjalną maść, która pozwoli szybko się go pozbyć. Ponadto należy zachować szczególną higienę zwłaszcza na obszarze, na którym był wykonywany zabieg.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *