Mężczyźni łysieją na potęgę. Czy jest na to sposób? Może Profolan?

Podobno kiedyś mężczyźni tracili włosy około 40-50 urodzin, młodsi nie mieli problemów z bujnością czupryną, gdy dwudziestolatek łysiał był to przypadek jeden na milion. Dzisiaj coraz więcej trzydziestolatków jest łysych i wczesne wypadanie włosów staje się normą. Nikogo specjalnie nie dziwi. Obserwuję to w najbliższym otoczeniu. Moi rówieśnicy coraz rzadziej mają bujne fryzury, a czymś naturalnym staje się wymuszone krótkie obcięcie, które ma lepiej wyglądać niż łysy środek głowy i spore, naturalne owłosienie na krawędziach. Co się właściwie dzieje? Skąd tyle łysych mężczyzn?

Na rynku jest wiele środków, które mają hamować wypadanie włosów. Niektóre z nich jest głośno reklamowanych w trakcie największej oglądalności w telewizji, w najlepszych magazynach i dobrze znanych stacjach radiowych. I co? I nic. Panowie rzadko sięgają po środki na łysienie, włosy wypadają, a łysych przybywa. Podobno już za kilkadziesiąt lat ma być to norma. Cywilizacja ma mieć słabe włosy, z czasem całkiem się ich pozbywając. Nie wiem, czy tak rzeczywiście będzie. Zastanawia mnie co innego – tak wielu producentów robi wszystko, by stworzyć doskonały środek na łysienie. Ma ogromne możliwości, wielkie pokłady pieniężne, ogromną wiedzę, a przedwcześnie wyłysiałych przybywa… Czy w ofercie rynku jest produkt, który rozwiązuje problem z łysieniem?

Premiere Of Lionsgate Films' "The Expendables 2" - Red Carpet

Co najczęściej stosuje się na łysienie?

Na rynku nie brakuje tabletek, szamponów, żeli, odżywek, które mają zablokować problem z łysieniem oraz stymulować włosy do odbudowy. Wśród nich ważne miejsce zajmuje DX2 – szampon na łysienie. Niestety nie jest to produkt, który można byłoby polecić. Opinie DX2 ma wręcz zniechęcające, by go spróbować. Efekt poprawy wyglądu fryzury ma polegać na nabłyszczeniu włosów, pokryciu ich silikonem – może i dzięki temu jest subiektywnie lepiej…ale tak naprawdę nic się nie zmienia, jeśli chodzi o przyczyny łysienia.

Oprócz głośno reklamowanych specyfików – są też mniej popularne, takie, które polecane są jako świetne, ale gdy zajrzeć na stronę producenta, to nagle się okazuje, że nie ma podstawowych wiadomości – ani składu, ani konkretnych wiadomości, jak to działa (tutaj przykład). O dziwo ludzie to kupują i wierzą, że produkt bez objaśnionej, ba nawet znanej listy składników, bez potwierdzonych badań, rzetelnych recenzji i opinii – może działać. Mnie osobiście to dziwi. Prawo rynku jest jakie jest…

Trochę lepiej na tle specyfików na łysienie wypada Profolan – nowe pastylki na łysienie, które mają bardzo dobry skład (do wglądu tutaj), nie wywołują skutków ubocznych (dzięki naturalnemu, starannie skomponowanemu zestawieniu substancji aktywnych), i dobrze radzą sobie z najczęstszą przyczyną wypadania włosów – łysieniem androgenowym. Jest to nowy produkt na rynku, mający dobre opinie na zachodzie, nadzieja dla wielu również w Polsce. Czas pokaże, ile osób dzięki niemu usunie problem z wypadaniem włosów…Oczekiwania są naprawdę ogromne.

Oprócz tych łagodnych, nieinwazyjnych sposobów na łysienie, które nie powodują żadnych skutków ubocznych, są również bardziej zdecydowane metody.

Co jeszcze mężczyzna może zrobić ze swoją przerzedzoną fryzurą? Oto inne metody.

Inwazyjne, chirurgiczne metody na łysienie

Włosy można również odzyskać w mniej naturalny sposób. Można zdecydować się na inwazyjne chirurgiczne metody przeszczepu włosów. Niestety nie pozostają one bez wpływu na zdrowie pacjenta i na ostateczny wygląd – po zabiegu pozostaje na skórze blizna o szerokości 1 mm, która jednoznacznie wskazuje na pochodzenie przeszczepionych włosów.

A może leki dostępne na receptę?

Z łysieniem można poradzić sobie z lekami dostępnymi na receptę. Niestety nie są one obojętne dla naszego zdrowia – ich stosowanie łączy się z wieloma skutkami ubocznymi. Propecia, która zapobiega i odwraca miniaturyzację mieszków włosowych, niestety ma wpływ na popęd płciowy, jest też minoksydyl (w mniejszych stężeniach dostępny bez recepty), który może powodować świąd, łuszczenie i zaczerwienienie skóry głowy.

Z łysieniem jest taki problem, że silne leki mogą wywoływać skutki uboczne, działają, ale dostępne są na receptę – każdorazowo do ich kosztu trzeba doliczyć koszt wizyty u lekarza. Z kolei preparaty takie jak Propolan, które nie powodują żadnych przykrych zmian, muszą być przyjmowane cały czas, by problem z łysieniem nie powrócił. Są też metody chirurgiczne – dość kosztowne i wiążące się z pozostawieniem na skórze trwałych blizn.

Niestety nie ma idealnego sposobu na łysienie, ale dla mężczyzn, którzy chcą zablokować wypadanie włosów dostępne są metody, które działają. To od nich zależy, czy chcą z nich skorzystać. A Wy, uważacie, że z łysieniem warto walczyć? Lubicie łysych mężczyzn? A może nie ma to dla Was znaczenia?

21 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *