Masz trądzik na plecach? To dlatego, że…Dowiedz się i usuń zmiany!

Temat trądziku na plecach jest niestety dość skomplikowany. Trudno zaradzić mu od razu. Przyczyny są bowiem zazwyczaj złożone i dlatego, by wygładzić skórę na plecach, potrzeba podejścia taktycznego – należy znaleźć przyczynę problemu. Po drugie potrzeba cierpliwości. Jeśli masz jedno i drugie, jesteś na dobrej drodze do gładkich i pięknych pleców.
Masz trądzik na plecach? Co sprawdza się w Twoim przypadku? Koniecznie napisz w komentarzu. Ja podzielę się z Tobą moją wiedzą i praktycznymi rozwiązaniami, które wypracowałam metodą prób i błędów.

Czy trądzik jest tylko na plecach?

To kluczowe pytanie, od którego zależy sposób leczenia zmian.

SONY DSC

Przyjmijmy, że trądzik dotyka tylko obszaru pleców. Pojawiają się tam pojedyncze krostki. Mogą być niewielkimi grudkami lub całkiem sporymi zmianami ropnymi. W pozostałych miejscach skóra jest czysta, niemal idealna, a zmiany na skórze twarzy pojawiają się sporadycznie.

Jeśli tak jest w Twoim przypadku, powinnaś zwrócić uwagę przede wszystkim na dotychczasowy sposób pielęgnacji.

Być może winny jest żel pod prysznic/mydło, którego używasz. Spróbuj przeanalizować skład preparatu, czy na liście składników nie ma składników wzbudzających kontrowersję? Jak to sprawdzić? Niestety jedyny dobry sposób to żmudne wpisywanie poszczególnych składników w wyszukiwarkę internetową. To może chwilę potrwać, ale być może w ten sposób uda ci się namierzyć potencjalnego winowajcę. Szczególnie jeśli jesteś właścicielką wyjątkowo wrażliwej, delikatnej skóry. Wtedy wszelkie „ssl” w składzie żeli nie są dla ciebie.

Postaw na delikatne, naturalne kosmetyki. Wskazane są olejki: z drzewa herbacianego, oregano, arganowy. Najlepsze są olejki od sprawdzonego dostawcy (co daje nam pewność ich autentyczności i skuteczności).

Skinception Argan Oil to w 100% naturalny olejek do kompletnej pielęgnacji całego ciała,
Skinception Argan Oil to w 100% naturalny olejek do kompletnej pielęgnacji całego ciała,

Skóra na plecach będzie wyglądać lepiej, jeśli przygotujemy od czasu do czasu peeling. Najlepiej jeśli stanie się on naszym rytuałem i poświęcimy na ten zabieg kilkanaście minut raz w tygodniu. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w sklepach spożywczych – mleko, zmielone płatki owsiane, sok z cytryny, ocet jabłkowy. Jeśli Twoja skóra nie jest skłonna do podrażnień, możesz zrobić peeling cukrowy. Obejrzyj poniższą instrukcję filmową.

Poza tym jeśli masz trądzik na plecach, uważaj na gąbki. Wiele z nich długo schnie oraz jest siedliskiem bakterii, pogarszających stan skóry. Z podobnych powodów dbaj o to, by często wymienić ręcznik (minimum raz w tygodniu), a po użyciu dokładnie go wysuszyć.

To teoretycznie podstawy, ale często w codziennej gonitwie o nich zapominamy.

Jest też coś jeszcze co może mieć znaczący wpływ na stan skóry na plecach – rodzaj używanego szamponu. Kosmetyk może spływać po plecach i drażnić delikatną skórę, pogłębiając stan zapalny.

Jeśli masz trądzik tylko na plecach, problemem może być również…uczulenie. Warto zmienić proszek do prania na delikatniejszy, może okazać się, że problem zniknie. Poza tym warto zwrócić uwagę, jaką odzież nosisz. Najlepsza jest oddychająca bawełna. Wszelkie syntetyczne tkaniny zostawiaj na wielkie okazje i zakładaj sporadycznie.

By poprawić stan skóry na plecach, powinnaś również unikać gorących kąpieli. Ciepła woda nie działa korzystnie na delikatną skórę. Zbyt wysoka temperatura sprzyja szybszemu przetłuszczaniu się skóry i pogłębia stany zapalne.

Co w sytuacji, kiedy trądzik pojawia się nie tylko na skórze pleców i jest to problem skóry jako takiej? O tym w kolejnym wpisie.

A po co to wszystko?

By można było nosić się tak 🙂

15407-large

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *