Laser shape na cellulit – czy warto na niego wydawać?

Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które pozwalają walczyć z pomarańczową skórką. Jednak które z nich są tak naprawdę skuteczne, a których działania lepiej nie brać pod uwagę? Ostatnio na rynku pojawiło się nowe urządzenie – Laser Shape. Czy jest ono nam w stanie pomóc? Na ile jest skuteczne? Przeczytaj.

Jak działa i z czego korzysta?

Laser Shape to, według producenta, nowoczesne urządzenie wykorzystujące zalety lasera, fal radiowych oraz masażu próżniowego. Wszystkie trzy uzupełniają swoje działanie, co ma wpływać na zwiększenie ich skuteczności.

Urządzenie oprócz redukcji cellulitu ma pomagać również w ujędrnianiu skóry i redukcji zmarszczek. Dzięki laserowi oraz falom radiowym (moc do 150 W) wnika w głębokie warstwy skóry (na głębokość nawet 5-15 cm) i działa na znajdujące się tam komórki tkanki łącznej oraz fibroblasty nie poprzez wzrost ich temperatury i wspomożenie produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki poprawie krążenia krwi uzyskuje się jednocześnie efekt ujędrnienia skóry.

Poprzez wspomożenie wydzielania tlenu uzyskuje się efekt lepszej wymiany substancji między komórkami oraz efektywniejszego spalania tkanki tłuszczowej znajdującej się w tym miejscu. Zastosowanie światła podczerwieni dodatkowo wzmacnia naskórek. Z kolei specjalna opatentowana pompa ssąca oraz nowoczesny wałek mechaniczny stymulują krążenie krwi oraz rozbudzają mechanizm prowadzący do rozbicia komórek tłuszczowych.

Urządzenie wykazuje również działanie wybielające oraz odmładzające. Może być bez problemu stosowane przez osoby w różnym wieku. Częste jego zastosowanie to lifting twarzy, napinanie skóry, zwiększanie jej elastyczności, kojenie jej powierzchni, itd.

Skład urządzenia

Laser shape pozwala przeprowadzać zabiegi na różnych częściach ciała. Wszystko za sprawą kilku wymiennych głowic. Każda z wymiennych części wykorzystuje tę samą technologię – ssącą i laserową podczerwieni.

Jak wygląda specyfikacja urządzenia? Objaśniam poniżej:

  • Siła ssąca masażu podciśnieniowego – 0-0.08 MPa, 0-50 Hg zmienna, stała
  • Laser 940 nm
  • Moc lasera do 20 W
  • Moc częstotliwości radiowej- do 60J/cm3
  • Częstotliwość fal radiowych – do 1 MHz
  • Wielkość głowic: 4mm X 7mm, 8mm X 25mm, 30mm X 50mm, 40mm X 60mm
  • Waga netto – 55 kg
  • Rozmiar: 625mm X 525mm X 1070mm

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *