Laser do usuwania tatuaży pomaga też z bliznami trądzikowymi

Czy laser, którego używa się do usuwania tatuaży mógłby się sprawdzić w walce z bliznami potrądzikowymi? Okazuje się, że na takie pytanie można odpowiedzieć twierdząco. Wszystko za sprawą naukowców, którzy przetestowali, jak działa wspomniany laser na skórę trądzikową (więcej na ten temat).

Acne facial care teenager woman squeezing pimpleSprawdzono wpływ lasera na 17 osobach borykających się z bliznami po trądziku.  Przeprowadzono sześć sesji na każdym pacjencie. Każda trwała od 10 do 15 minut. Efekty okazały się zdumiewające. Nawet osoby mające poważne zmiany, głębokie blizny, były zadowolone po zakończeniu terapii. Wszyscy pacjenci po zabiegu zostali poproszeni o ocenę jego efektywności: byli albo zadowoleni albo bardzo zadowoleni z efektów działania lasera. Brzmi obiecująco, prawda?

Blizny uczestników zmniejszyły swoją widoczność średnio o 25-50% w przeciągu trzech miesięcy zabiegów. Efekty zostały uwiecznione na fotografiach „przed-po”.

Dotąd do usuwania blizn potrądzikowych wykorzystywano laser o mocniejszej sile działania. Ostatnie badania wykazały, że w tym celu można również sięgnąć po słabszy, działający na trochę innej zasadzie laser do usuwania tatuaży.

Które z tych urządzeń wybierzemy, zależy od tego, jaki trądzik mamy i jak głęboko osadzone zmiany posiadamy. Decyzja za każdym razem powinna należeć do wykwalifikowanego specjalisty, najlepiej lekarza.

Co równie istotne w przeprowadzonym badaniu lekarze nie zauważyli jakichkolwiek negatywnych zmian w wyglądzie skóry, stąd użycie lasera okazuje się bardzo bezpieczne. Minusem nie jest również ból, który w trakcie badania był niewielki. Pacjenci odczuwali go na poziomie średnim, w skali od 0 do 10 określali go jako „3”. Jeden z uczestników badania poprosił o znieczulenie przed badaniem, w obawie przed bólem.

Czy pacjent udający się na zabieg usuwania blizn potrądzikowych laserem powinien się nastawić na jakieś niedogodności? Lekarze podkreślają, że na pewno trzeba się liczyć z pojawieniem zaczerwienienia i obrzęku, które jednak po kilku godzinach, maksymalnie dwóch dniach ustępują bez śladu.

Nie chcesz eksperymentować z laserami? Sięgnij po Skinception Dermefface FX7 – krem redukujący widoczność blizn. Preparat wspomaga regenerację skóry, jest polecany również dla osób borykających się z bliznami potrądzikowymi.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *