Krem z nagietka łagodzi zaczerwienienia?

Wiele osób uważa, że na trądzik różowaty nie ma lekarstwa. To nieprawda. Istnieje wiele rozwiązań, które sprawdzają się w pielęgnacji skóry i które znacząco poprawiają kondycję naskórka. Doskonałe efekty daje na przykład nagietek. Ten naturalny składnik u wielu osób zmniejsza zaczerwienienia i dyskomfort spowodowany trądzikiem różowatym.
Od wieków nagietek jest używany do regeneracji skóry: uznawany jest za bardzo skuteczny w przypadku oparzeń oraz skaleczeń.

Jak zaczyna się trądzik różowaty?

calendula__Medium_Trądzik różowaty to zapalna choroba skóry, która rozpoczyna się od długotrwałego zaczerwienienia skóry oraz pękających naczynek. Następnie na skórze pojawiają się krostki, a gdy zmiany się pogłębiają, może dochodzić do większych zmian, np. bulwiastego zniekształcenia nosa.

Czy nagietek działa?

Nagietek lekarski przyspiesza gojenie się ran. Kwiatki nagietka, podobnie do kwiatków rumianku, zawierają spore ilości bisabololu. Związek ten ma działanie regenerujące, zmniejsza również stan zapalny występujący nie tylko w przypadku trądziku różowatego, ale również w takich zmianach skórnych, jak egzema.

Jak stosować?

Nagietek pochodzenie organicznego można połączyć z oliwą z oliwek i nakładać na powierzchnię skóry, w ten sposób zmniejszając pojawiające się na niej zaczerwienienia.

Poza tym, że po nagietku zmniejszy się stan zapalny, uzyskamy również efekt złuszczenia, jednak bez suchości skóry (dzięki zawartości oliwy z oliwek). Nagietek przyspiesza gojenie się skóry.

Leczenie trądziku różowatego powinno być skuteczne. To bardzo ważne, bo niestety zmiany mogą szybko się pogłębiać, w perspektywie lat prowadząc do trudnych w leczeniu zniekształceń nosa (wymagających użycia skalpela i wizyty u chirurga). Myślę, że naturalne metody, które nie podrażniają skóry, są godne uwagi. Warto je wypróbować, jeśli tak jak nagietek mają udowodnione działanie i bogatą literaturę.

12 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *