Kosmetyki na cellulit – co trzeba o nich wiedzieć?

Kosmetyki na cellulit nie są w stanie same zlikwidować pomarańczowej skórki. Jednak w połączeniu ze zbilansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną mogą zdziałać bardzo wiele. Klucz to postawienie na odpowiednie marki, skład oraz stosowanie się do zaleceń producenta danego preparatu.

Liczba może przyprawiać o zawrót głowy
Preparatów na cellulit jest mnóstwo. Idąc do pierwszej lepszej drogerii, marketu, czy oglądając asortyment sklepów z kosmetykami na cellulit w internecie, można odnieść wrażenie, że popularne marki prześcigają się w wymyślaniu kosmetyków na pomarańczową skórkę. Preparatów redukujących cellulit jest przecież mnóstwo.

Można zdecydować się na wybór kosmetyku zwalczającego cellulit jedynie z wybranej partii ciała: na przykład kremu, którego celem jest redukcja  pomarańczowej skóry z brzucha, żelu stworzonego specjalnie na uda, czy też balsamu na pośladki. Każdy z tych preparatów opatrzony jest stosowną etykietą wraz z informacją, w jaki sposób go używać. Najczęściej producent poleca dany specyfik wmasowywać płynnymi, ale zdecydowanymi ruchami, jednocześnie zapewniając masaż danych miejsc.
Kolejną innowacyjnością, która w jakimś sensie została już powyżej uwzględniona, to dostosowywanie konsystencji kosmetyków do potrzeb i upodobań użytkowników. I tak na półkach sklepowych obok siebie stoją: balsamy, kremy, toniki, serum, żele pod prysznic, peelingi, spraye jedno i dwufazowe, sole do kąpieli redukujące cellulit, kremy o właściwościach brązujących.

Zwróć uwagę na opakowanie
Opakowanie kosmetyku wiele nam mówi o składzie danego preparatu oraz o polityce danej marki. Informacja o tym, że produkcja wykluczała testy na zwierzętach jest bardzo cenna dla każdej myślącej w kategoriach ekologicznych osoby.
Ważne jest również zamknięcie tubki kosmetyków. Wiele kosmetyków ma niewygodny sposób zamykania, który jest niemal nie do otwarcia wilgotnymi dłońmi, co w przypadku żeli pod prysznic lub peelingów jest dość kłopotliwe, bo w trakcie stosowania danego preparatu wymaga pomocy drugiej osoby, co nie zawsze jest możliwe.
Warto zwrócić również uwagę na pojemność. Na rynku istnieje wiele preparatów dostępnych w pozornie dużych opakowaniach, jednak rozpoczęcie ich użytkowania pokazuje, że w gruncie rzeczy kosmetyki takie są mało wydajne, w porównaniu do preparatów bardziej ekonomicznych w użytkowaniu, jednak dostępnych w mniejszych opakowaniach.

Zwróć uwagę na skład
Oczywiście zdecydowanie ważniejszy niż konsystencja, rodzaj butelki, czy sposób zamknięta, jest skład danego kosmetyku. By mógł on wykazywać działanie antycellulitowe, powinien mieć w składzie substancje, które przyspieszają proces spalania tłuszczu, poprawiają mikrokrążenie, pobudzając przepływ krwi, wzmacniają oraz uszczelniają naczynia krwionośne oraz limfatyczne, zmniejszając ich przepuszczalność i jednocześnie pozytywnie wpływają na wygląd skóry.

Najpopularniejszymi składnikami stosowanymi w kosmetykach na cellulit jest: wyciąg z bluszczu (poprawia mikrokrążenie), wyciąg z kawy (poprawia ukrwienie), wyciąg z zielonej herbaty (pomaga usunąć toksyny z organizmu), wyciąg ze skrzypu polnego (który chroni spójność tkanki łącznej). Większość z tych dobroczynnie działających na skórę składników posiada Revitol Cellulite – naturalny krem likwidujący pomarańczową skórkę.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *