Kilka pytań o endermologię

Endermologia to jedna z popularniejszych metod likwidacji cellulitu. Polega na wykonywaniu na skórze masażu przy wykorzystaniu podciśnienia. Przed zabiegiem na ciało zakłada się kostium, dzięki czemu intensyfikuje się jego efektywność: poprawę krążenia krwi i limfy, pozytywnie wpływając na eliminację z ciała toksyn oraz na ujędrnienie powierzchni skóry. Specjaliści polecają wykonanie od 14 do 20 zabiegów, dbając o to, by poddawać się przynajmniej jednemu masażowi na dwa tygodnie (optymalnie jeden-dwa zabiegi w tygodniu). Cena jednego zabiegu waha się w granicach od 100-160 złotych.

Czy metoda ta jest skuteczna?
Endermologia jest skutecznym sposobem radzenia sobie z problemem pomarańczowej skórki. Przynajmniej w taki sposób jest oceniana przez większość osób, które skorzystały z jej zalet i wypowiadają się na jej temat online. W przypadku dużej grupy osób jej efektywność porównywana jest do tej uzyskiwanej przy okazji wykonania chirurgicznej liposukcji. Endermologia pozwala uzyskać efekt drenażu limfatycznego, czyli skutecznego usuwania z organizmu toksyn oraz lipomasażu – poprawiającego ukrwienie komórek i wspomagającego wymianę między komórkami.

Oczywiście sama nie rozwiązuje problemu. Niezbędne jest łączenie jej oddziaływania z innymi sprawdzonymi sposobami na cellulit – rozsądną, zrównoważoną dietę, piciem dużej ilości naturalnej wody mineralnej (przynajmniej dwóch litrów wody nisko zmineralizowanej) oraz systematycznymi ćwiczeniami.

Kiedy widać pierwsze efekty?
Endermologia daje znaczące efekty już po sześciu-ośmiu zabiegach, kiedy zauważa się, że ciało zmienia kształt, staje się szczuplejsze, powierzchnia skóry bardziej jędrna i lepiej ukrwiona. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów poleca się łączenie tej metody z innymi zabiegami redukującymi cellulit. Duże zalety ma chociażby wdrażanie, oprócz endermologii, również mezoterapii bezigłowej.

Ile trwa jeden zabieg?

Jeden zabieg trwa średnio około 35 minut, podczas których masowane jest całe ciało, ze szczególnym skupieniem się na miejscach dotkniętych cellulitem.


Czy zmieszczę się w kostium?

Nawet osoby o dużej nadwadze bez problemu zmieszczą się w kostium, który należy założyć przed oddaniem się w ręce masażysty. Dostępny jest on bowiem w wielu rozmiarach, dzięki czemu można go bardzo precyzyjnie dopasować do wymagań.

Czy zabieg boli?
Generalnie większość osób nie narzeka z powodu bólu, który jeśli się pojawia, jest raczej niewielki. Jednak dużo zależy od indywidualnej odporności, tak zwanego progu bólowego. Niektóre pacjentki narzekają tym samym na odczucia porównywane do „niemiłego dyskomfortu”.

Jak dba się o higienę podczas wykonywania zabiegów?

Zabieg wykonywany w profesjonalnym studium na nowoczesnych urządzeniach nie powinien wywoływać niepokoju. Jego kluczowym atutem jest masowanie miejsc przy użyciu specjalnego trykotu, który poprawia poślizg rolek oraz dba o to, by skóra podczas zabiegu nie została uszkodzona. Otrzymanie przez każdą klientkę własnego trykotu (elementy dostępne w różnych rozmiarach) pozwala zachować wysoki poziom higieny.

Czy endermologia może być stosowana również na inne schorzenia?
Endermologia to zabieg, który poza redukcją cellulitu, stosowany jest do modelowania sylwetki, wspomagania krążenia w terapii spowalniającej procesy starzenia, pozwala walczyć z niedrożnością żył, zapewnia odnowę biologiczną i wykorzystywany jest jako zabieg relaksacyjny.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *