Kawa na cellulit – cztery skuteczne przepisy

Uwielbiasz pić kawę? Wykorzystaj jej ogromne zalety do walki z cellulitem! Bądź oszczędna i zrób sobie sama doskonały kosmetyk! Stosuj kawę od zewnątrz, bo od środka bez odpowiedniego nawodnienia organizmu, możesz bardziej zaszkodzić sobie niż pomóc.

1. Masaż numer I – ekspresowy

Wymieszaj pozostałe po wypiciu kawy fusy z niewielką ilością balsamu do ciała lub oliwki. Powstałą papkę wcieraj okrężnymi powolnymi ruchami w narażone na cellulit obszary. Spłucz. Nałóż na ciało ujędrniający balsam. Maseczkę nakładaj codziennie rano lub wieczorem. Pierwsze efekty zmniejszenia cellulitu zauważysz już po 10 dniach. Wygładzenie i naprężenie skóry zauważalne jest już po pierwszym zastosowaniu.

2. Masaż II –  potrzebna cała kawa

Do wykonania tego masażu peelingującego potrzebna nam będzie i kawa i fusy. Musisz się powstrzymać przed wypiciem aromatycznej kawy 🙂 Zaparz cztery czubate łyżki w misce i zalej je pół szklanką wody. Po wystygnięciu wmasuj w skórę samą płynną kawę, a potem weź do dłoni fusy, wymieszaj je z żelem lub balsamem i okrężnymi ruchami masuj ciało.

3. Maseczka III – potrzebna folia i..rajstopy 🙂

Przygotuj dwie łyżki kawy rozpuszczalnej (rozpuść w niewielkiej ilości wody), dwie łyżki cynamonu, jedną łyżkę oliwy z oliwek, dwie łyżki spirytusu. Wszystkie składniki wymieszaj i nałóż na skórę ud i pośladków. Owiń skórę folią (specjalną do cellulitu) lub zwykłą spożywczą i załóż rajstopy. Po dwudziestu minutach uwolnij się z folii i rajstop i zmyj mieszankę. Efekt? Pomaga zwalczyć zwłaszcza pierwsze stadia cellulitu. Przywraca jędrność i naprężenie skóry.

4) Maseczka IV – bogaty skład

Przygotuj maseczkę z następujących składników: dwóch łyżek kawy (rozpuszczalnej), dwóch łyżeczek kakao, dwóch łyżeczek cynamonu, dwóch łyżeczek imbiru, dwóch, dwóch łyżeczek oliwy z oliwek, trzech łyżeczek spirytusu. Kawę należy zaparzyć w niewielkiej ilości wody (wystarczającej do rozpuszczenia wskazanej ilości kawy). Po około 15 minutach dosypać do miseczki z kawą pozostałe składniki. Wszystko dokładnie wymieszać.  Papkę nakładać na ciało (uda, pupę, brzuch). Następnie owinąć się folią (może być spożywcza). Maseczkę trzymać na ciele przez minimum 20 minut (podczas kolejnych zabiegów systematycznie wydłużać ten czas do 40 minut). Następnie zmyć papkę zimą wodą. Wklepać balsam ujędrniający.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *