Jak zwalczyć cellulit?

Wiele z nas o tym marzy ale nie każda decyduje się na radykalną zmianę stylu życia aby osiągnąć sukces. Ta trudna walka wymaga nie lada poświęcenia i samozaparcia.

Pierwszym krokiem jest dopasowana dieta. Ta oparta jest głównie na owocach i warzywach. Zawiera niewielkie ilości tłuszczu i duże ilości wody, najlepiej mineralnej, niegazowanej. Dlaczego właśnie to zestawienie dobrze wpływa na redukcję cellulitu? Owoce i warzywa posiadają naturalny błonnik, który przyśpiesza procesy oczyszczania organizmu z toksyn. Woda natomiast wypłukuje toksyny z organizmu.

Cellulit ujawnia się najczęściej w takich miejscach jak brzuch, uda, biodra, pośladki. Może występować również na ramionach. Nie należy mylić go z chorobą jaką jest cellulitis.

Całkowita eliminacja cellulitu jest bardzo trudna. Dobrym krokiem jest uelastycznienie i ujędrnienie skóry, wtedy zmiany wydadzą się optycznie mniejsze. Kompleksowe działanie opiera się na kilku płaszczyznach. Do takich zaliczamy:

  • zmianę nawyków żywieniowych,
  • ćwiczenia fizyczne,
  • peelingi i nawilżanie skóry,
  • masaże i zabiegi kosmetyczne przy użyciu specjalnej aparatury.

Dlaczego mówimy o zmianie nawyków żywieniowych? Sama dieta nie wystarczy. Odstawiając na jakiś czas niezdrowe produkty, możemy poprawić wygląd skóry jednak problem wróci zaraz po odstawieniu diety. Dodatkowo chudnąc możemy nagle dostrzec efekt jojo i rozregulować swój metabolizm. Wszystko to wpłynie nie naszą niekorzyść.

Ćwiczenia fizyczne muszą być odpowiednio dobrane. Jazda na rowerze, skakanie na skakance czy hula hop to nie wszystko. Domowe ćwiczenia są jedynie dodatkowym plusem przy odpowiednim zestawie ćwiczeń dobranym przez trenera. Dlaczego warto wybrać się do siłowni/klubu fitness? Tam spotkasz ludzi obeznanych w tematyce ćwiczeń, którzy nie pozwolą naderwać sobie mięśni czy zaszkodzić kręgosłupowi. Dobrze dobrana seria ćwiczeń, systematyczność i sumienność sprawi, że szybko zauważysz korzystne efekty.

Ujędrnienie skóry optycznie poprawi jej stan. Dlatego też złuszczenie martwego naskórka i nawilżanie nowego to niezbędne zabiegi. Masowanie ciała masażerami do domowego użytku, natryski wodne to kolejne czynniki wpływające korzystnie na stan skóry.

Jeżeli Twoje finanse na to pozwalają, możesz uzyskać szybsze efekty wspomagając się zabiegami w salonie kosmetycznym. Specjalna aparatura przy pomocy nakłuwania może pobudzić skórę do pracy, a wtłaczając odpowiednio dobrane substancje widocznie poprawić jej stan. Należy jednak pamiętać, że takie zabiegi są jedynie dodatek i wykonywane jako samodzielna kuracja antycellulitowa przynoszą znacznie słabsze efekty.

Do dzieła!:)

 

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *