Jak zwalczyć cellulit?

Pokonanie cellulitu nie jest proste . Sprzymierzeńcem w walce może być wytrwałość i walka na kilku frontach jednoczenie. Zaczynamy od prawidłowej  diety.

Na początek odstawiamy tłuste pokarmy  a  wzbogacamy dietę o duże ilości warzyw i owoców. Odstawiamy też słodycze i przestajemy solić pokarmy w nadmiarze. W zamian za to pijemy zieloną herbatę i niegazowaną  wodę mineralną.

Następnie myślimy o uprawianiu sportu, bowiem ruch jest sprzymierzeńcem w walce z cellulitem.  Poza tym systematycznie pielęgnujemy zmienioną skórę odpowiednimi kosmetykami. Aby kuracja przyniosła efekty preparat antycellulitowy  powinno stosować się dwa razy dziennie przez około cztery tygodnie. Kosmetyk powinno się rozprowadzać kolistymi ruchami od dołu ku górze. Należy też włączyć masaż antycellulitowy  polegający na uciskaniu skóry opuszkami palców i  ugniataniu wewnętrzną stroną dłoni.

Kremy antycellulitowe  modelują uda, biodra, brzuch i ramiona. Powodują, że wymodelowana sylwetka ma znacznie gładszą skórę. Kremy te zawierają specjalnie dobrane substancje , zioła i olejki, które powodują rozbicie grudek tłuszczu nierównomiernie rozłożonych pod skórą, poprawiają krążenie i usuwają toksyny oraz nadmiar wody z organizmu.

Ażeby usystematyzować naszą wiedzę na temat cellulitu  trzeba powiedzieć jeszcze  raz, że w walce z tą przypadłością należy :

  • systematycznie stosować kosmetyki antycellulitowe,
  • stosować masaże,
  • prowadzić aktywny tryb życia,
  • dbać o odpowiednią dietę – mało tłuszczów i słodyczy, dużo warzyw i owoców.

Na koniec należałoby jeszcze dodać, że w języku  potocznym używamy nazwy cellulit i cellulitis. Jednak należy pamiętać o tym, że są to dwa różne pojęcia i określają dwie odrębne przypadłości.
Cellulit  to  inaczej skórka pomarańczowa i polega na nierównomiernym nagromadzeniu tkanki tłuszczowej.

Natomiast cellulitis to rzadko występujące zapalenie tkanki podskórnej, charakteryzujące się przekrwieniem i obrzękiem, które może również obejmować tkanki umiejscowione głębiej.
Posiadając wiedzę na temat pomarańczowej skórki będzie można się z nią rozprawić raz na zawsze, a przede wszystkim zdążyć z tym problemem  do lata  które przybędzie do nas zaraz po nadejściu wiosny. Po skończonej walce z naszym wrogiem cellulitem  będzie można śmiało odsłonić piękne ciało  na działanie słońca.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *