Jak ukryć cellulit?

  1. Próby pozbycia się cellulitu poprzez zwiększenie częstotliwości ćwiczeń wykonywanych na macie w domu nie wróżą nam najlepiej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zwiększenie aktywności aerobowej, czyli spędzanie większej ilości czasu na bieganiu, spacerach, tańcu, pływaniu albo na jeżdżeniu na rowerze.
  2. Ćwiczenia siłowe co prawda nie pozwolą Ci zmobilizować organizmu do szybszego spalania tłuszczu, jednak są w stanie wzmocnić mięśni, co pozwoli ukryć problem „pomarańczowej skórki”.
  3. Najlepszą dietą na cellulit jest dieta niskotłuszczowa. Spróbuj ograniczyć ilość spożywanych tłuszczy (unikaj smażonych potraw, ciast, sera), by w ten sposób pozytywnie wpłynąć na stan Twojej skóry i pozbyć się cellulitu.
  4. Możesz ukryć cellulit używając mleczka brązującego do ciała, który w jakimś stopniu ukryje bruzdy i wgłębienia, nadając skórze jednolitego koloru. By efekt był jak najlepszy, stosuj preparat systematycznie. To zdecydowanie lepszy sposób niż nadmierne eksponowanie skóry na słońce, co nie dość, że wzmaga skalę problemu, ale jeszcze wpływa negatywnie na stan skóry.
  5. Systematyczne nawilżanie skóry pozwoli zamaskować zmiany powstałe na niej. Dołeczki na wysuszonej skórze są dużo bardziej widoczne.
  6. Zanim całkowicie się pozbędziesz cellulitu, spróbuj go zamaskować ubraniem. Wybieraj raczej dopasowane, ciemniejsze stroje, które będą bardziej zasłaniały zmiany niż jasne, szerokie ubrania. Na plaży możesz okryć się chustą, która przysłoni problem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *