Jak skutecznie oczyścić szkórę?

Większość problemów z niedoskonałościami zaczyna się od zanieczyszczenia skóry. Pory zapychają się, gromadzi się w nich brud, łój, co prowadzi do powstania grudek na skórze.

Gdy dodatkowo zadziałają bakterie, może dojść do stanu zapalnego i powstania ropnych zmian, a po nich przebarwień i blizn.

Dlaczego pory się zatykają?

  • bo stosujemy ciężkie kremy,
  • bo nakładamy kosmetyki – podkłady, fluidy, puder,
  • bo stosujemy kremy z filtrami UV,
  • nie usuwamy makijażu na noc lub robimy to nieumiejętnie.

Przede wszystkim demakijaż

Rada ta jest tak często powtarzana, że zdawać by się mogło, że żadna z nas nie zasypia z makijażem. Niestety – nic bardziej mylnego. Nadal wiele kobiet nie wykonuje pełnego demakijażu lub usuwa make-up w nieumiejętny sposób.

Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie kosmetyki. U mnie świetnie sprawdza się płyn micelarny, który naniesiony na wacik i przykładany do skóry twarzy pozwala na oczyszczenie jej. Wacikiem nie należy w żadnym wypadku trzeć naskórka, zbyt mocno pocierać, bo w ten sposób nie poprawimy działania kosmetyku, a możemy nabawić się podrażnień.

Nie używaj ciężkich kosmetyków

Gdy masz twarz pokrytą niedoskonałościami, naturalnie chcesz się ich pozbyć, dlatego ukrywasz je pod makijażem. Robisz wszystko, by twoja skóra wyglądała możliwie dobrze.

Niestety – w ten sposób, stosując ciężkie kosmetyki, możesz zaszkodzić swojemu wyglądowi. Zwiększasz ryzyko zapychania porów i powstawania niedoskonałości. Dlatego kiedy tylko to możliwe chodź bez make-upu i staraj się nie przesadzać z warstwami makijażu.

Tym bardziej, że zbyt ciężkie make-upy paradoksalnie uwydatniają niedoskonałości, zamiast je ukrywać.

Raz  w tygodniu peeling

Czasami pod opieką dermatologa planuje się złuszczanie skóry i specjalne preparaty nakłada się codziennie. Jednak jeśli działasz sama, nie przesadzaj z ilością zabiegów. Peeling raz, góra dwa razy w tygodniu – wystarczy. Zbyt częste zabiegi niepotrzebnie podrażnią skórę i mogą sprzyjać niedoskonałościom.

Raz w tygodniu maseczka

Jeśli chcesz oczyścić pory, raz w tygodniu nałóż na skórę maseczkę. Nie musi być to produkt drogeryjny -maseczkę do oczyszczania twarzy możesz wykonać samodzielnie w domu. Nie jest to ani szczególnie trudne, ani kłopotliwe. Zaręczam 🙂 W następnych wpisach pokażę, jak to zrobić.

Profesjonalnie

Warto udać się do specjalisty – dermatologa, który wskaże nam najlepszą drogę oczyszczania skóry. Można również wybrać opcję, na którą zdecydowała się moja koleżanka, sięgając po Rio Deep Pore Cleanser. Szczerze mówiąc, nie znałam wcześniej tego urządzenia, póki mi o nim nie powiedziała.

Rio Deep Pore Clenaser łączy zalety mikroprądów oraz zabiegów oczyszczających skórę, uwzględnia jonoforezę, galwanizację oraz faradyzację.

rio_deep_pore_cleanser

Podobno jest bardzo proste w użytkowaniu, intuicyjne i równie skuteczne. Z chęcią bym sama je przetestowała…Kto wie, kto wie 🙂

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *