Jak powinien wyglądać masaż bańkami chińskimi?

Bańki chińskie są szeroko stosowane w terapii leczenia cellulitu. Wykonywany przy ich udziale regularny masaż pozwala osiągnąć gładką i jędrną skórę. Jednak by uzyskać dobry efekt, ważne jest, by wykonywać masaż regularnie oraz w odpowiedni sposób.

Jak działa masaż bańkami chińskimi?

Masaż bańkami chińskimi pobudza mikrokrążenie krwi oraz płynów ustrojowych. Doskonale radzi sobie z usuwaniem składnikiem przemiany materii oraz toksyn. Bańka wytwarza podciśnienie, które zasysa skórę oraz tkanki. W ten sposób uzyskuje się efekt uelastycznienia powierzchni skóry. Wszystko możliwe jest za pośrednictwem drenażu limfatycznego. Masaż wpływa również na to, że stajemy się uspokojeni i zrelaksowani.

Jak powinien wyglądać masaż?

Masaż bańką chińską powinien trwać od 15 do 30 minut. Bardzo ważne jest, by wykonywać go w seriach po 10-12 zabiegów. Nie można również zapomnieć o powtarzaniu zabiegów co najmniej co trzy dni, co daje nam średnio 2-3 zabiegi w tygodniu. Minimalna ilość zabiegów, by zauważyć jakikolwiek efekt to jeden masaż na tydzień.

Pewną przeszkodą mogą być pojawiające się na skórze wybroczyny, jednak one kilka dni po masażu powinny się wchłonąć, stąd nie ma przeszkód przed wykonaniem kolejnego zabiegu.

Co daje nam masaż bańką chińską?

Bański chińskie używane systematycznie dają dobry efekt. Są skuteczne, idealnie radzą sobie z nieestetycznymi wybroczynami na skórze. Niestety same bańki chińskie nie usuną całkowicie cellulitu. Jednak doskonale radzą sobie z zmniejszaniem tego typu niedoskonałości.

Co może nas niepokoić, a nie powinno?

Na początku stosowania baniek chińskich musimy liczyć się z tym, że na skórze pojawią się zasinienia, zaczerwienienia oraz innego typu podrażnienia. Po masażu może pojawiać się również bolesność. Powinno nas zaniepokoić jednak pękanie naczynek krwionośnych. Gdy to zauważymy, należy przerwać ich stosowanie.

Przeciwwskazania

*żylaki
*ciąża
*podrażnienia

Masaż bańkami nie powinien być wykonywany na łydkach, w okolicy nerek, łopatek i biustu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *