Jak nie pomylić cellulitu ze zwykłą tkanką tłuszczową?

Patrzysz na swoje uda, pośladki i ramiona i masz wrażenie, że go rozpoznałaś? Już ubolewasz nad tym, że go posiadasz? Martwisz się, że aktywność fizyczna, jaką sobie wysoko cenisz oraz zdrowe odżywianie nie przynosi odpowiednich skutków. Jednak, czy aby na pewno masz rację? Być może to, co obserwujesz to nie cellulit, ale po prostu zgromadzona w większej ilości w danym miejscu tkanka tłuszczowa?

Cellulit a tłuszcz
Cellulit jako problem natury estetycznej nie jest spowodowany przez tłuszcz, ale przede wszystkim jego źródłem są hormonalne zmiany, zbyt małe nawodnienie oraz słaba eliminacja toksyn z organizmu. Nie można utożsamiać cellulitu z tkanką tłuszczową, bo zmiany te nie są tożsame. Pomarańczowej skórki nie pozbędziemy się za pośrednictwem odsysania tłuszczu, czy obniżenia masy ciała.

Ściśnij skórę

Przyjrzyj się powierzchni skóry. Cellulit widoczny jest niemal od razu, po jednorazowym spojrzeniu na jej powierzchnię. Najczęściej gromadzi się bowiem blisko pod skórą. Czasami trzeba wykonać test polegający na ściśnięciu fałdy skóry. Jeśli jednak uzyska się efekt przypominający wygląd białego sera, nie ma się problemu z cellulitem a zgromadzonym tłuszczem. Cellulit jest obecny jako typowe zgrubienia oraz nierówności.

Po schudnięciu
Cellulit można w bardzo prosty sposób rozpoznać, gdy skóra zaczyna się starzeć lub po schudnięciu dużej ilości kilogramów. Najczęściej bowiem cellulit, który chce się zwalczać jedynie ćwiczeniami i nieodpowiednią dietą, pozostaje. Nie sposób się go pozbyć tak od razu. W przeciwieństwie do tłuszczu nie jest on tak podatny na spalanie.
Jak się pozbyć cellulitu? Dowiesz się, uważnie zapoznając się z zawartością strony internetowej, na której się właśnie znajdujesz 🙂

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *