Galderma – nowy lek na trądzik różowaty dopuszczony do sprzedaży w USA

Trądzik różowaty to zmiany, które uważane są za wyjątkowo niekorzystnie działające na urodę, a szczególnie samopoczucie osób, którym przyszło się z nimi mierzyć. Niestety jednocześnie są trudne w leczeniu.

Na trądzik różowaty cierpi aż 16 milionów Amerykanów, szczególnie kobiet po 30-stce i starszych.

skinception_rosaceaNadal nie znamy przyczyny powstawania zmian. Wiemy jednak, że istnieją pewne czynniki, które mogą je wyzwalać – dla każdego mogą być one inne. Wśród nich ważne miejsce zajmują: słońce, alkohol, przetworzona żywność, ostre przyprawy, intensywne ćwiczenia i pot. Sprawcą niekorzystnych zmian, według ostatnich badań, mogą być również roztocza, które normalnie bytują na skórze ludzi, ale u osób z trądzikiem różowatym mogą się dramatycznie rozmnażać i drażnić jej powierzchnię.

Leczenie trądziku różowatego nie jest proste, bo wymaga indywidualnego podejścia. Często niezbędne są niestandardowe działania i szukanie nowych leków, mogących poradzić sobie ze stanem zapalnym.

I teraz dobra wiadomość, która może dla wielu chorych okazać się szczególnie cenna.

Do sprzedaży został dopuszczony nowy lek Soolantra® od Galderma Laboratories o stężeniu 1% (iwermektyny), do zastosowania miejscowego do leczenia zmian zapalnych oraz krost.

Galderma to światowy producent, znany od 1981 roku, wyróżniający się proponowaniem innowacyjnych rozwiązań w zakresie preparatów dermatologicznych. Posiada aż 34 oddziały w 80 krajach. 19% swoich przychodów producent każdego roku inwestuje w poszukiwaniu nowych substancji leczniczych i opracowywanie nowych receptur kosmetyków, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nowy lek jest skuteczniejszy od popularnego metronidazolu. Wszystko za sprawą aktywnego składnika iwermektyny, która działa przeciwzapalnie i przeciwpasożytniczo. Pierwsze zauważalne efekty ma przynosić już po dwóch tygodniach stosowania.

Zanim jednak nowy produkt trafi na rynek, warto zapoznać się z innym preparatem Skinception Rosacea, dostępnym już dzisiaj, posiadającym świetne opinie i rekomendacje wielu osób cierpiących na trądzik różowaty.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *