Flawonoidy oraz liposomy na cellulit

Zarówno obserwacje kliniczne, jak również doświadczenia wielu zwykłych kobiet pokazują, że flawonoidy odgrywają bardzo dużą rolę w procesie leczenia cellulitu. Stosowane są one ze względu na swoje wysokie zdolności zmniejszania przepuszczalności naczyń krwionośnych (właściwości odpowiedzialnej za występowanie obrzęków na skórze, sprzyjającej powstaniu cellulitu).

Jednak samo rozwiązanie tego problemu nie wystarcza. Konieczne jest również wpłynięcie na mikrokrążenie i zwiększenie szansy na to, by aktywne substancje mogły wnikać wgłąb skóry i tkanki podskórnej oraz tam rozpoczynać efektywne oddziaływanie na przyczynę powstawania zgrubień na skórze. Najczęściej stosowanymi flawonoidami są:

  • rutyna – flawonoid pozyskiwany z kwiatów perełkowca japońskiego,
  • kwercytyna – pochodna flawonu, związek aromatyczny,
  • kemferol – związek chemiczny, pochodna flawonu, znajdująca się w liściach herbaty, kwiatach ostróżeczki polnej, itd.

Flawonoidy, poza wspomnianą wyżej grupą produktów, znajdują się w dużej ilości w nagietku, kasztanowcu zwyczajnym, lukrecji, rumianku, szałwii pomarańczy, cytrynie, krwawniku oraz algach. Ich oddziaływanie na skórę ma wiele wspólnego, można stwierdzić, że jest tożsame: pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej (umożliwia usunięcie z obszarów dotkniętych cellulitem nadmiaru wody oraz toksyn), zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych oraz pobudza krążenie krwi. Stosuje się je również dla poprawienia wyglądu skóry – jej elastyczności i jędrności, osiągnięcia efektu usprawnienia funkcjonowania tkanki łącznej.

Nawet bardzo drogie i wyjątkowo skuteczne substancje nie wpłyną na redukcję cellulitu, jeśli nie zostaną przetransportowane tam, gdzie będą w stanie spełnić swoją misję. Potrzeba zastosowanie dobrego nośnika, opracowania schematu drogi, której finałem będzie źródło problemu jest tutaj priorytetowa. Substancjami, które radzą sobie ze wspomnianym zadaniem są liposomy (czyli mikroskopijnej wielkości pęcherzyki, w których wnętrzu można umieszczać roztwory lub zawiesiny wodne leków, aktywnych substancji), które ze sprawą swojej fosfolipidowej struktury docierają głęboko pod skórę i tkankę podskórną, rozprowadzając na kluczowych obszarach substancje rozbijające złogi tłuszczu i pozwalające na uwolnienie się spod skóry toksyn.

Na rynku dostępnych jest co najmniej kilka preparatów, które wykorzystują moc liposomów. Najczęściej w ich wnętrzu umieszcza się flawonoidy, których fakt zastosowania decyduje o skuteczności przeprowadzanych terapii antycellulitowych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *