Fazy cellulitu

Niektórzy twierdzą, że z cellulitem powinniśmy się zaprzyjaźnić. W końcu ma go podobno 80% kobiet. Skoro to tak powszechny problem i dodatkowo nie jest to choroba, to może warto przymknąć na niego oko? Niestety nie jest to takie proste.
Gdy raz zapomnimy, że mamy cellulit najprawdopodobniej obudzimy się z jeszcze większym problemem niż miesiąc, czy rok wcześniej, kiedy zaprzestałyśmy się nim przejmować. Cellulit bowiem przechodzi fazy, które zmieniają jego oblicze.

Faza pierwsza
Cellulit widoczny dopiero po ujęciu fałdu skóry. Nie widać jego śladu w pozycji stojącej, leżącej, ani siedzącej. Zmiany widoczne są jako drobne zmiany. Cellulit jest skutkiem mniejszej przepuszczalności żył oraz zastoju krwi żylnej.

Faza druga
Na skórze pojawiają się zgrubienia i wgłębienia. Skóra przybiera kształt pomarańczowej skórki, czy inaczej mówiąc staje się podobna kształtem do materaca. Cellulit widoczny jest w pozycji stojącej, w innych pozycjach niewidoczny.

Faza trzecia
Objawy cellulitu widoczne są przy napinaniu mięśni. Ta zmiana nazywana jest „samoistnym objawem skórki pomarańczowej”

Faza czwarta
Zmiana określana jako „skóra leopardzia”. Pod skórą można obserwować liczne drobne guzki. Cellulit dotyka tkanki łącznej, komórek tłuszczowych, naczyń żylnych.

Faza piąta
Pod skórą pojawiają się liczne duże guzy, które znacząco zmniejszają komfort życia, powodując ból. Cellulit widoczny jest w każdej pozycji.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *