Fale radiowe w walce z rozstępami

Ostatnie wyniki badań sugerują, że rozstępy mogą być usuwane za pośrednictwem fal radiowych, przy wykorzystaniu impulsów pola elektromagnetycznego.

Dermatolodzy Jeffrey S. Dover , MD , Chestnut Hill , Mass .; Kenneth Rothaus , M. D. , Nowy Jork ; i Michael H. Złoto, MD , Nashville przeprowadzili dwa pilotażowe badania, w których wzięło udział 16 kobiet z rozstępami w wieku od 30 do 72 lat (średnia wieku 46 lat).
Każda z pacjentek przeszła sześć zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych. Podczas wizyt leczniczych poddawano badaniu zmienione obszary, oceniając ich wielkość. Przed leczeniem i po jego zakończeniu fotografie zostały ocenione przez dwóch niezależnych lekarzy. W zależności od indywidualnych właściwości skóry pacjenta oraz od obszaru leczenia – ustalono czas wykonywania zabiegu oraz moc wykorzystanych fal.

rozstepyPo zabiegach oceniano skórę także pod kątem powstania ewentualnych skutków ubocznych – pojawienia się oparzeń, rumienia, obrzęków, miejscowego zakażenia, przebarwień skóry. Poza tym o ocenę poproszono również pacjentów, którzy mieli określić swój stan skóry.
Wszyscy z 16 pacjentów ukończyło leczenie.

Jakie uzyskano efekty?

U żadnego pacjenta nie odnotowano żadnych skutków ubocznych i niekorzystnych zmian.
Czternastu pacjentów zauważyło znaczącą poprawę w wyglądzie, jeden z nich nie był pewien efektów, a jeden nie zauważył ich wcale. Wszyscy pacjenci ocenili, że zabieg nie był bolesny.
Po obejrzeniu dwóch zdjęć – przed zabiegiem i po zabiegu – dwóch niezależnych lekarzy zauważyło korzystne zmiany.

Wszystkie dane potwierdzają wysokie zadowolenie pacjentów z wyników leczenia oraz pełne bezpieczeństwo stosowania metody. Mimo, że wyniki okazują się obiecujące, jednak leczenie rozstępów przy pomocy fal radiowych wymaga dalszych badań, zwłaszcza tych prowadzonych przez dłuższy czas.

Póki co polecam Skinception Intensive Stretch Mark.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *