Fale radiowe na cellulit

Fale radiowe wykorzystuje się do rożnych celów. W kosmetologii służą do rozbijania komórek tłuszczowych oraz do takiego poprawiania funkcjonowania skóry, które może prowadzić do spowolnienia jej starzenia. Skóra poddawana ich działaniu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na odpowiednie natężenie fal, uzyskuje optymalną jędrność i napięcie. Fale mają również moc redukowania cellulitu.

Thermage – metoda bolesna, ale skuteczna
Najbardziej znaną metodą wykorzystującą fale pochodzące z prądu pod wysoką częstotliwością jest Thermage. Według jej propagatorów, technika ta daje takie same efekty, jak większość najczęściej wykorzystywanych zabiegów wykorzystujących skalpel.

Thermage mobilizuje skórę do obrony przed niekorzystnymi dla niej zmianami. Ułatwia rozpoczęcie procesu regeneracji włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za optymalne napięcie i naprężenie skóry. Drugi uzyskiwany za pośrednictwem fal efekt to pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych komórek skóry – tym samym odnowy zniszczonego mijającym czasem naskórka. Skóra w sposób naturalny podlega całkowitemu przebudowaniu.

Thermage – jak to działa?
Skóra poddawana jest swego rodzaju szokowi, jej wnętrze zostaje nagle podgrzane, pod wpływem czego dochodzi w nim do znaczących zmian (zjawisko to nazywane jest diatermią). Obrona ciała przed wpływem fal pozwala poprawić wygląd i funkcjonowanie skóry. Tkanki stają się lepiej dotlenione, odżywione oraz poprawia się ich mikrocyrkulacja.
Zabieg tra zazwyczaj od trzydziestu minut do dwóch godzin i niestety może być bolesny. Argumentem przemawiającym za jego wykonaniem jest jednak fakt, że daje pewne i trwałe efekty. Wynikającymi z niego korzyściami można się cieszyć nawet przez kilka lat. Samo oddziaływanie fal radiowych na skórę jest rozciągnięte w czasie, proces naprężenia i wyrównywania powierzchni skóry może trwać nawet kilka miesięcy.

Nowe i bezbolesne fale
Nowością na rynku są radiowe fale trójpolarne, które w przeciwieństwie do opisanych wyżej fal jedno i dwupolarnych mogą być wykorzystywane na szerszą skalę. Dlaczego? Ponieważ są bezbolesne. Fale przekazywane są w trzech wymiarach, dzięki czemu redukuje się efekt ich rozprzestrzeniania na całe ciało oraz przegrzania komórek podskórnych. Działaniu fal poddawane są włókna kolagenowe, które niemal natychmiast pozwalają cieszyć się efektem gładkiej i ujędrnionej skóry. Ponadto już kilka zabiegów motywuje organizm do tworzenia nowych włókien kolagenowych.

Rozgrzane komórki tłuszczowe (adipocyty) zmniejszają swoją objętość, stając się mniej widoczne. Fale docierające w głąb skóry, uwalniają tłuszcz, który jest następnie usuwany nawet z wyjątkowo głębokich warstw skóry.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *